Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Uvoľnenie opatrení aj pre Vysoké Tatry prichádza tesne pred jarnými prázdninami

rodina zima sneh tatry lyzovacka
  • 16.02.2022

Konečne! Aj ubytovacie zariadenia sa dočkali uvoľnenia opatrení, od 16.2.2022 môžu fungovať v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) nielen pre služobné cesty ale aj pre dovolenkujúcich. Uvoľnenie prichádza tesne pred prvým termínom jarných prázdnin, ktorými tohto roku začínajú východniari.

Ubytovanie bude teda v rovnakom režime ako lyžovanie, pre ktoré sú teraz ideálne podmienky. Ak náhodou nie ste očkovaný či prekonaný, stačí Vám na ubytovanie prísť s negatívnym testom. Ak ste očkovaný alebo po prekonaní nepotrebujete ani test. Takže už nič nebraní tomu, aby ste sa rozhodli kde strávite jarné prázdniny.

Tatry totižto ponúkajú široké možnosti ako stráviť zimnú dovolenku aj s Vašimi deťmi. Okrem lyžovačky s profesionálnymi lyžiarskymi školami priamo na svahu čaká jednotlivcov i rodiny dokonalo rozprávková snehová atmosféra. Tešiť sa môžete na množstvo klzísk, zimnú turistiku alebo sánkovačku napríklad z Hrebienka priamo do Starého Smokovca. Obľúbeným zážitkom sa stanú isto i miestne galérie a múzeá či dobrodružné psie záprahy.

Vo Vysokých Tatrách sú ubytovacie kapacity stále voľné a pripravené očariť Vás svojim nadštandardom, usmievavým personálom a nádherným výhľadom na tatranské štíty. To pravé ubytovanie si môžete vybrať jednoducho TU.


Veríme, že aspoň na chvíľu budú podmienky pre cestovný ruch stabilné. Vyhlášku 22 (zmenu) ohľadom ubytovania v režime OTP nájdete TU.

Ďalšie novinky v pravidlách:

  • od 15.2.2022 sú v režime OP+ zaradení aj iba prekonaní
  • od 15.2.2022 fungujú všetky obchody v režime ZÁKLAD
  • od 4.2.2022 nemusia po príchode do zahraničia do karantény zaočkovaní a prekonaní

Všetky ďalšie, vždy aktuálne informácie nájdete na www.tatry.sk/covid.