Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Tatranské informačné kancelárie

Tatranské informačné kancelárie v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici poskytujú profesionálne a overené informácie o výletoch, letných a zimných aktivitách, počasí, aktuálnych podujatiach, ubytovaní a všeobecných službách vo Vysokých Tatrách a širokom okolí.

Ponuka informačných kancelárií

Obe Tatranské informačné kancelárie vo Vysokých Tatrách prezentujú prevažne tovar od miestnych tvorcov.

Okrem dôležitého poistenia na hory, informácií, zaujímavých letákov, nulových bankoviek alebo aktuálnych podujatí tu návštevníka určite poteší široký výber literatúry s tatranskou tematikou od odbornej cez fotografickú až po fascinujúcu poéziu. Krásou sú i ručne vyrábané šperky v tvare plesnivca či kamzíka od Matúša Krúčaya alebo turistickej značky od šperkárky Miriam Veselej. Oko potešia i drevené magnetky z Tatranskej Lomnice, kvalitný alkohol Zizak z Poprad-Stáže, kozmetika s obľúbenými bambuckými maslami od firmy Cyprianus alebo DVD od známeho Pavla Barabáša. Výhodou je i možnosť využitia kopírovania, tlače alebo skenovania dokumentov, či bezplatnej WiFi.

Tatranská informačná kancelária Starý Smokovec

Overené informácie spod koruny krásneho buku priamo v centre Starého Smokovca

Informačná kancelária v Starom Smokovci sídli v budove Horskej záchrannej služby vždy spolu s jedným z jej členov. Nájdete tu všakovaké suveníry, mapy, pršiplášte, magnetky, knihy, pečiatky, šperky od miestnych tvorcov, obľúbené Wander Card ale vybavíte tu i poistenie na hory a opýtať sa môžete aj na aktuálne počasie. Zaujímavosťou je i pred budovou stojaci krásny Buk lesný previsnutý – STROM ROKA 2021, ktorý je nádherný v každom ročnom období. Kancelária priamo v centre Vysokých Tatier, neďaleko železničnej i autobusovej stanice, je ideálnou pre začiatok i koniec túry.

Adresa: Starý Smokovec 23, 062 01 Vysoké Tatry (budova HZS) – MAPA

Parkovisko: nie

Telefón: + 421 52 442 34 40

Mail: [email protected]

Otváracie hodiny: denne od 8:00 do 16:00

Tatranská informačná kancelária Tatranská Lomnica

Krásne suveníry a kvalitné informácie spod Lomnického štítu hneď pri Ceste slobody

Informačná kancelária v Tatranskej Lomnici sídli pri hlavnej Ceste slobody v jednopodlažnej žltej budove medzi kaviarňou a kníhkupectvom. Priamo v budove sa nachádza i bankomat VÚB. Nájdete tu rôzne informačné letáky, brožúry i plagáty s aktuálnymi kultúrnymi podujatiami ako i pekné suveníry, šperky, detailné mapy, bambucké maslá všetkých vôní, knihy či obľúbené buffky. Štandardom sú overené informácie o túrach, atrakciách alebo poistení s možnosťou si zakúpiť i to do hôr. Kancelária je pritom iba pár metrov od železničnej a autobusovej stanice a ponúka odrazový mostík k skvelému dňu pre všetkých jej návštevníkov.

Adresa: Tatranská Lomnica 98, 059 60 Vysoké Tatry (budova Knihy) – MAPA

Parkovisko: áno

Telefón: + 421 52 446 81 19

Mail: [email protected]

Otváracie hodiny: pondelok až piatok – od 7:45 hod. do 15:45 hod., sobota a nedeľa – od 8:00 hod. do 16:00 hod.

Tešíme sa na Vašu návštevu!