zdruzenie cestovneho ruchu vysoke tatry

S VAMI UŽ OD ROKU 1994

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry (ZCR VT) je dobrovoľnou, nepolitickou, záujmovou, odbornou organizáciou s pôsobnosťou v regióne Vysoké Tatry.

Združuje subjekty podnikajúce v cestovnom ruchu – najmä ubytovacie zariadenia a subjekty poskytujúce služby v cestovnom ruchu ako sú požičovne, cestovné kancelárie, galérie, múzeá a reštaurácie.

ZCR VT je zakladajúcim členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, kde zastupuje delegované právomoci svojich členov.

Združenie cestovného ruchu sídli vo Vile Alica – Starý Smokovec 36.

0
UBYTOVACÍCH ZARIADENÍ
0
PREVÁDZOK SO SLUŽBAMI
0
NOVÝCH ČLENOV 2022​

PROJEKTY

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry prevádzkuje dve Tatranské informačné kancelárie v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici. Skúsený kolektív pracovníkov vždy zákazníkom zodpovie na rôzne otázky ohľadom Vysokých Tatier, túr, dopravy, širokého okolia, galérií, múzeí, reštaurácií, ubytovania, podujatí a pod. V oboch kanceláriách je možné si vybaviť i poistenie na hory či zakúpiť suvenír s horskou tematikou väčšinou z dielne miestnych tvorcov a firiem. 

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry už od roku 2015 motivuje rodiny s deťmi k spoznávaniu regiónu Vysoké Tatry cez Tatranské rozprávkové putovanie. Obľúbený projekt bol v roku 2020 inovovaný a Tatranský pas nahradil Denník dobrodruha. Ten deti počas celej letnej sezóny od júna do októbra prevedie rôznym lokalitami s čím je spojené i hľadanie indícií v teréne, rozprávky, hlavolamy, zľavové kupóny, súťaž o hodnotné ceny, zaujímavé fakty a množstvo zábavy.

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry spoločne s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Mestom Vysoké Tatry vytvorilo zaujímavý projekt o unikátnych miestach Tatier, ktoré je možné spoznávať spoločne s mapou. Tatranské unikáty prevedú každého nadšenca hôr na neprebádané a zaujímavé miesta spoločne s textom, grafikou a označením v mape. Stačí naskenovať QR kód. 

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry sa na začiatku pandémie COVID-19 v roku 2020 vyzdvihnúť účinky prírody na ľudský organizmus. Po roku kampaň Tatry ako liek podporila i Oblastná organizácia cestovného ruchu Vysoké Tatry. Celkovo sa vytvoril web, logo, videá s tatranskými lekármi a Gregorom Marešom. V roku 2021 sa spustili prvé cvičenia pod holým nebom, ktoré pokračujú i v roku 2022 ako Cvičenia pre zdravie.

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry stálo pri zrode projektu Tatry v pohybe a stále ho podporuje propagáciou v Tatranských informačných kanceláriách, ale i osobne dobrovoľníckou aktivitou na pretekoch.

ĎALŠIE ÚSPEŠNÉ PROJEKTY

EKOLOGICKÉ VÝZVY V CESTOVNOM RUCH

Video k ekologickým témam s Gregorom Marešom, ktorého natáčanie prebiehalo u siedmich členov ZCR VT.

TATRY CARD

Regionálna karta do roku 2021 poskytovala výhodné cestovanie a zľavy. Členské prevádzky ZCR VT mohli kartu distribuovať svojim hosťom.

STROM ROKA 2021

ZCR VT nominovalo buk lesný-previsnutý pred budovou HZS v Starom Smokovci do aknety Strom roka 2021. Aktívne sa podieľalo na hlasovaní a propagácií. Strom vyhral s celkovým počtom hlasov 4833 a v ďalšej ankete Európsky strom roka skončil na piatom mieste s počtom hlasov 37 872.

TATRY BEZ PETÁRD

Každoročná kampaň proti ohňostrojom a petardám na území Vysokých Tatier. V roku 2020 sa do video-kampane zapojilo niekoľko členov ZCR VT. V roku 2022 kampaň niesla názov NIČ a šlo o sériu zdieľaných grafík. 

TATRY.SK/COVID

Pravidelne aktualizovaný web s najnovšími vyhláškami, pravidlami a informáciami počas pandémie pre podnikateľov i návštevníkov.

ZERO WASTE

Info-grafiky a videá na rôzne ekologické témy pre členov ZCR VT ako napríklad: odpady, prevádzka gastra, prevádzka hotela, plytvanie jedlom a pod.

PUTOVANIE ZA HISTÓRIOU

Videá v spolupráci s profesionálnou sprievodkyňou Mgr. Ivanou Figovou z Agentúry vietor tatranský. V troch lokalitách – Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranská Lomnica historicky-zaujímavé informácie ohľadom budov, vývoja osád, okolia, parkov či železnice.

ČLENSTVO

VÝHODY ČLENSTVA

zverejnenie prevádzky v informačných brožúrach

zverejnenie prevádzky na webových stránkach (tatry.sk, regiontatry.sk)

infokanál/slučka priamo v prevádzke pre hostí

propagácia na sociálnych sieťach

uprednostnenie v rámci propagácie v Tatranských informačných kanceláriách

zaujímavé pozvánky na školenia, kurzy, akcie a podujatia

vždy aktuálne informácie na mail

možnosť aktívne ovplyvniť smerovanie cestovného ruchu

zverejnenie podujatí a noviniek na slučke, led-paneloch, newslettroch a webe tatry.sk

propagácia na výstavách cestovného ruchu

spätné odkazy webov úplne zadarmo na našom webe tatry.sk

POZOR ZMENA! NA VALNOM ZHROMAŽDENÍ DŇA 15.6.2022 SA ZMENILA VÝŠKA ČLENSKÉHO – INFORMÁCIE ČOSKORO

Staňte sa členom Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry aj VY!

Stačí vyplnenú prihlášku zaslať na tatry@tatry.sk

PREDSTAVENSTVO ZCR VT 2021-2022:

Martin Novotný / predseda – hotely, Katarína Danišková / podpredseda – hotely, Miroslav Warhol / člen – hotely, Zuzana Tökölyová / člen – penzióny, Matej Matejka / člen – penzióny, Ján Marhefka / člen – služby, Lukáš Hlinka / člen – služby, Bartolomej Marcinčin / člen – pridružený, Zuzana Čižíková / člen – pridružený, Darina Žembová / člen – mesto Vysoké Tatry, Viktor Kosmák / člen – mesto Vysoké Tatry, Ivan Urbanovič / člen – mesto Vysoké Tatry

DOZORNÁ RADA ZCR VT 2021-2022:

Marie Perglerová / predseda – služby, Peter Andráš / člen – hotely, Ivan Bencze / člen – penzióny, Peter Vegh / mesto Vysoké Tatry

ZAMESTNANCI:

Mgr. Zorica Stojanovičová / TIK SS, Mgr. Dana Štulrajterová / TIK TL,

Ing. Lenka Rusnáková / výkonná riaditeľka ZCR VT, Mgr.art. Dominika Štefková / oddelenie komunikácie ZCR VT

O poslednom Valnom zhromaždení z 2.6.2021, na ktorom prebehli voľby sa dočítate viac TU.

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry
Vila Alica 36, Starý Smokovec
062 01 Vysoké Tatry
Tel.: +421 903 406 800
Email: tatry@tatry.sk

IČO: 36 956 963
DIČ: 2021202909
IČ DPH: SK2021202909