zdruzenie cestovneho ruchu vysoke tatry

S VAMI UŽ OD ROKU 1994

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry (ZCR VT) je dobrovoľnou, nepolitickou, záujmovou, odbornou organizáciou s pôsobnosťou v regióne Vysoké Tatry.

Združuje subjekty podnikajúce v cestovnom ruchu – najmä ubytovacie zariadenia a subjekty poskytujúce služby v cestovnom ruchu ako sú požičovne, cestovné kancelárie, galérie, múzeá a reštaurácie.

ZCR VT je zakladajúcim členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, kde zastupuje delegované právomoci svojich členov.

Združenie cestovného ruchu sídli vo Vile Alica – Starý Smokovec 36.

0
UBYTOVACÍCH ZARIADENÍ
0
PREVÁDZOK SO SLUŽBAMI
0
NOVÝCH ČLENOV 2024

PROJEKTY

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry prevádzkuje dve Tatranské informačné kancelárie v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici. Skúsený kolektív pracovníkov vždy zákazníkom zodpovie na rôzne otázky ohľadom Vysokých Tatier, túr, dopravy, širokého okolia, galérií, múzeí, reštaurácií, ubytovania, podujatí a pod. V oboch kanceláriách je možné si vybaviť i poistenie na hory či zakúpiť suvenír s horskou tematikou väčšinou z dielne miestnych tvorcov a firiem. 

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry už od roku 2015 motivuje rodiny s deťmi k spoznávaniu regiónu Vysoké Tatry cez Tatranské rozprávkové putovanie. Obľúbený projekt bol v roku 2020 inovovaný a Tatranský pas nahradil Denník dobrodruha. Ten deti počas celej letnej sezóny od júna do októbra prevedie rôznym lokalitami s čím je spojené i hľadanie indícií v teréne, rozprávky, hlavolamy, zľavové kupóny, súťaž o hodnotné ceny, zaujímavé fakty a množstvo zábavy.

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry spoločne s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Mestom Vysoké Tatry vytvorilo zaujímavý projekt o unikátnych miestach Tatier, ktoré je možné spoznávať spoločne s mapou. Tatranské unikáty prevedú každého nadšenca hôr na neprebádané a zaujímavé miesta spoločne s textom, grafikou a označením v mape. Stačí naskenovať QR kód. 

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry sa na začiatku pandémie COVID-19 v roku 2020 vyzdvihnúť účinky prírody na ľudský organizmus. Po roku kampaň Tatry ako liek podporila i Oblastná organizácia cestovného ruchu Vysoké Tatry. Celkovo sa vytvoril web, logo, videá s tatranskými lekármi a Gregorom Marešom. V roku 2021 sa spustili prvé cvičenia pod holým nebom, ktoré pokračujú i v roku 2022 ako Cvičenia pre zdravie.

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry stálo pri zrode projektu Tatry v pohybe a stále ho podporuje propagáciou v Tatranských informačných kanceláriách, ale i osobne dobrovoľníckou aktivitou na pretekoch.

ĎALŠIE ÚSPEŠNÉ PROJEKTY

EKOLOGICKÉ VÝZVY V CESTOVNOM RUCH

Video k ekologickým témam s Gregorom Marešom, ktorého natáčanie prebiehalo u siedmich členov ZCR VT.

TATRY CARD

Regionálna karta do roku 2021 poskytovala výhodné cestovanie a zľavy. Členské prevádzky ZCR VT mohli kartu distribuovať svojim hosťom.

STROM ROKA 2021

ZCR VT nominovalo buk lesný-previsnutý pred budovou HZS v Starom Smokovci do aknety Strom roka 2021. Aktívne sa podieľalo na hlasovaní a propagácií. Strom vyhral s celkovým počtom hlasov 4833 a v ďalšej ankete Európsky strom roka skončil na piatom mieste s počtom hlasov 37 872.

TATRY BEZ PETÁRD

Každoročná kampaň proti ohňostrojom a petardám na území Vysokých Tatier. V roku 2020 sa do video-kampane zapojilo niekoľko členov ZCR VT. V roku 2022 kampaň niesla názov NIČ a šlo o sériu zdieľaných grafík. 

ZERO WASTE

Info-grafiky a videá na rôzne ekologické témy pre členov ZCR VT ako napríklad: odpady, prevádzka gastra, prevádzka hotela, plytvanie jedlom a pod.

PUTOVANIE ZA HISTÓRIOU

Videá v spolupráci s profesionálnou sprievodkyňou Mgr. Ivanou Figovou z Agentúry vietor tatranský. V troch lokalitách – Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranská Lomnica historicky-zaujímavé informácie ohľadom budov, vývoja osád, okolia, parkov či železnice.

ČLENSTVO

VÝHODY ČLENSTVA

zverejnenie prevádzky v informačných brožúrach

zverejnenie prevádzky na webových stránkach (tatry.sk, regiontatry.sk)

infokanál/slučka priamo v prevádzke pre hostí

propagácia na sociálnych sieťach

uprednostnenie v rámci propagácie v Tatranských informačných kanceláriách

zaujímavé pozvánky na školenia, kurzy, akcie a podujatia

vždy aktuálne informácie na mail

možnosť aktívne ovplyvniť smerovanie cestovného ruchu

zverejnenie podujatí a noviniek na slučke, led-paneloch, newslettroch a webe tatry.sk

propagácia na výstavách cestovného ruchu

spätné odkazy webov úplne zadarmo na našom webe tatry.sk

POZOR ZMENA! NA VALNOM ZHROMAŽDENÍ DŇA 15.6.2022 BOLA VÝŠKA ČLENSKÉHO POPLATKU ZMENENÁ!

Staňte sa členom Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry aj VY!

Stačí vyplnenú prihlášku zaslať na [email protected]

PREDSTAVENSTVO ZCR VT 2023/2025:

Matej Matejka – predseda, Martin Novotný – podpredseda, Martin Švidroň  člen, Zuzana Tökölyová člen, Miroslav Warhol – člen, Vladimír Mikolaj – člen, Katarína Maj Vrábelová – člen, Peter Spitzkopf – člen, Zuzana Čižíková – člen, Katarína Lazorčáková – člen, Eva Ištvánová – člen, Katarína Danišková – člen, Darina Žembová – člen – mesto Vysoké Tatry, Gabriel Jamnický – člen – mesto Vysoké Tatry, Pavel Schlaffer – člen – mesto Vysoké Tatry

DOZORNÁ RADA ZCR VT 2023/2025:

Marie Perglerová , Peter Andráš, Marián Bizub, Alexandra Sidor, Roman Chodníček 

ZAMESTNANCI:

Mgr. Zorica Stojanovičová / TIK SS, Mgr. Dana Štulrajterová / TIK TL

Mgr. Lenka Potočná / výkonný riaditeľ ZCR VT, Mgr. Silvia Dlugolinská / vedúca komunikácie ZCR

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry
Vila Alica 36, Starý Smokovec
062 01 Vysoké Tatry
Tel.: +421 903 406 800
Email: [email protected]

IČO: 31956963
DIČ: 2021202909
IČ DPH: SK2021202909