TATRANSKÉ ROZPRÁVKOVÉ PUTOVANIE 2023

Zaži vzrušujúce letné dobrodružstvá s tvojimi lesnými kamarátmi
OCHRANKOM TATRANSKÝM, SMREČINKOU LESNOU, LOMNIČKOU KVETINKOVOU

AKO TO CELÉ FUNGUJE?

Každé dieťa, do 18 rokov, si od 1.6.2023 až do konca októbra 2023 môže prísť pre BEZPLATNÝ DENNÍK DOBRODRUHA do Tatranských informačných kancelárií v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici, do Turistického infocentra na Štrbskom Plese a do Mestskej informačnej kancelárie v Poprade. Tento denník dieťa prevedie celým regiónom Vysokých Tatier (od Štrbského Plesa cez Tatranskú Kotlinu až po Poprad) a okrem rozprávok, hlavolamov, mapy, kupónov a tajničiek, tu nájde aj SÚŤAŽNÉ ÚLOHY v podobe indícií. Tie sa po nájdení zaznamenajú do priloženej mapy, ktorá obsahuje tajničku.  Zbieraním indícií, ktoré tvoria buď samostatné písmená, časti slov či celé slová sa postupne vyplnia chýbajúce časti v tajničke. Tajničku tvorí milá básnička o Tatrách, ktorú sa Vaše dieťa môže naučiť naspamäť. Po nájdení najmenej dvadsiatich piatich indícií súťažiaci príde na určené miesto, kde mu bude po kontrole vydaný CERTIFIKÁT DOBRODRUHA. Následne so zákonným zástupcom vyplní súťažný lístok a vhodí ho do žrebovacej krabice. Týmto súťaží o rodinné pobyty vo Vysokých Tatrách či rôzne iné hodnotné ceny.

Súťaž trvá do októbra 2023.

INDÍCIE TATRANSKÉHO ROZPRÁVKOVÉHO PUTOVANIA NÁJDEŠ NA MAPE

Ak sa indícia nenachádza na mieste alebo je poškodená volajte prosím 052/442 34 40 alebo 0903 406 800.

Denník dobrodruha je dostupný ZADARMO v Tatranských informačných kanceláriách v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici, v Turistickom informačnom centre na Štrbskom Plese a v Mestskej informačnej kancelárii v Poprade od 1.6.2023 do skončenia súťaže.

rozpravka tatry deti leto

LOMNIČKA KVETINKOVÁ

Nežná kráľovná tatranskej prírody, voňavých kvetov, čistučkých plies a všetkých tajomných bytostí.

OCHRANKO TATRANSKÝ

Silný strážca všetkých vysokých, tatranských vrcholov, zelených lesov a múdrych zvierat.

rozpravka tatry deti leto

SMREČINKA LESNÁ

Mocná vládkyňa vysokých stromov, pichľavej kosodreviny či všetkých lístkov na konároch.

R O Z P R Á V K Y

G A L É R I A

Rozprávka o statočnom autíčku

Statočné autíčko Bolo raz jedno malé červené autíčko, ktoré sa rado premávalo po cestách. Brázdilo si po cestách lesom, cez most ponad rieku a objavovalo všetky krásy prírody. Jedného dňa sa autíčko vydalo na dlhú cestu naprieč celými Vysokými Tatrami .Prišlo na križovatku. Ktorým smerom by sa však malo uberať? Išlo by to po peknej asfaltovej ceste, alebo po lesnej ceste? Asfaltovú cestu však opravujú a to by ho zdržiavalo, preto sa rozhodlo ísť lesnou cestou, ktorá ale nebola udržiavaná. „To prejdem,“ povedalo autíčko sebavedomo a vydalo sa na lesnú cestu. Cestička lesom na prvý kopec bola príjemná, aj keď občas narazil na polámané konáre a kamene, ktoré mu z cesty urobili prekážkovú dráhu. Keď tu zrazu, narazil na veľkú blatovú mláku. Pod kolesami sa mu šmýkalo, ale statočne sa predieralo cez blato. Bolo už takmer na vrchole kopca, keď pocítilo, že zapadlo. Jeho zadné kolesá preklzávali v blate. Nešlo to dopredu ani dozadu. Autíčko začalo plakať a volať o pomoc. Jeho výkriky počul traktor. Prišiel k autíčku. „Chcel som skúsiť lesnú cestu. Ale zabudol som, že nemám také veľké kolesá ako ty, traktor aby som zdolal túto cestu. Nabudúce si dám pozor, naozaj. Len mi, prosím, pomôž.“ A tak sa autíčko priviazalo za lano traktora. Stačilo, aby traktor trochu zapufkal, a už ťahal autíčko z kaluže blata. „Hurá!“ jasalo autíčko a ďakovalo traktoru za záchranu. Ponaučenie: V Tatrách sa s autíčkom jazdí iba po vyznačených cestách. Pre veľkých dobrodruhov máme šliapacie autíčka v Múzeu Pedal Planet na ktorých sa môžu bezpečne povoziť bez toho, aby zapadli do blata.

ĎAKUJEME NAŠIM PARTNEROM 2023

ORGANIZÁTORI

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Kontakt: 0903 406 800, [email protected]