Výhercov budeme kontaktovať mailom alebo telefonicky.

Gratulujeme a všetkým ďakujeme za zapojenie sa do projektu.

TATRANSKÉ ROZPRÁVKOVÉ PUTOVANIE

S OCHRANKOM TATRANSKÝM, SMREČINKOU LESNOU, LOMNIČKOU KVETINKOVOU A DENNÍKOM DOBRODRUHA!

tatranske rozpravkove putovanie 2022

Rodinami obľúbený letný tatranský projekt aj tento rok odštartoval Medzinárodným dňom detí. Na malých aj veľkých čaká opäť množstvo noviniek a zaujímavých zmien spoločne s rozprávkovými postavičkami, Denníkom dobrodruha, súťažou o hodnotné ceny, rozprávkami, zaujímavými miestami, mapou a viac než štyridsiatimi indíciami ukrytými v teréne.

Okrem známych turistických centier ako Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica či Poprad, denník deti prevedie aj menej známymi lokalitami ako napríklad Vyšné Hágy, Nová Polianka, Tatranské Zruby, Tatranské Matliare alebo Nová Lesná. Dobrodruhov pritom okrem Ochranka Tatranského, Smrečinky Lesnej a Lomničky Kvetinkovej sprevádzajú cestou hľadania indícií aj zaujímavé fakty, zľavové kupóny či všakovaké tajničky a hlavolamy.

Zabavte sa spoločne na dobrodružnej výprave naprieč regiónom Vysoké Tatry, nájdite indície, vyplňte tajničku a hrajte o skvelé pobyty, vstupenky do galérií či wellnesov, výlety a množstvo ďalšieho.

tatranske rozpravkove putovanie 2022

AKO TO CELÉ FUNGUJE?

Každé dieťa, do 18 rokov, si od 1.6.2022 až do konca októbra 2022 môže prísť pre BEZPLATNÝ DENNÍK DOBRODRUHA do Tatranských informačných kancelárií v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici, do Turistického infocentra na Štrbskom Plese a do Mestskej informačnej kancelárií v Poprade. Tento denník dieťa prevedie celým regiónom Vysokých Tatier (od Štrbského Plesa cez Tatranskú Kotlinu až po Poprad) a okrem rozprávok, hlavolamov, mapy, kupónov a tajničiek tu nájde aj SÚŤAŽNÉ ÚLOHY v podobe indícií. Tie sa po nájdení zaznamenajú do priloženej mapy.  Po na´jdení najmenej dvadsiatich indícií súťažiaci príde na určené miesto, kde mu bude po kontrole vydaný CERTIFIKÁT DOBRODRUHA s pohľadnicou. Následne so zákonným zástupcom  vyplní súťažný lístok a vhodí do žrebovacej krabice. Súťaž trvá do októbra 2022.

 

tatranske rozpravkove putovanie deti

Denník dobrodruha je zadarmo dostupný v Tatranských informačných kanceláriách v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici, v Turistickom informačnom centre na Štrbskom Plese a v Mestskej informačnej kancelárií v Poprade od 1.6.2022 do 31.10.2022.

rozpravka tatry deti leto

LOMNIČKA KVETINKOVÁ

Nežná kráľovná tatranskej prírody, voňavých kvetov, čistučkých plies a všetkých tajomných bytostí.

OCHRANKO TATRANSKÝ

Silný strážca všetkých vysokých, tatranských vrcholov, zelených lesov a múdrych zvierat.

rozpravka tatry deti leto

SMREČINKA LESNÁ

Mocná vládkyňa vysokých stromov, pichľavej kosodreviny či všetkých lístkov na konároch.

ROZPRÁVKY

GALÉRIA

ĎAKUJEME PARTNEROM 2022

ORGANIZÁTORI

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Kontakt: 0903 406 800, tatry@tatry.sk