TATRANSKÉ ROZPRÁVKOVÉ PUTOVANIE

S OCHRANKOM TATRANSKÝM, SMREČINKOU LESNOU, LOMNIČKOU KVETINKOVOU A NOVÝM DENNÍKOM DOBRODRUHA!

ROZPRÁVKOVÉ PUTOVANIE SKONČILO 31.10.2021

rozpravkove putovanie 2020

V rámci Tatranského rozprávkového putovania 2021 Vaše ratolesti opäť potešia novinky. Okrem minuloročných rozprávok či tradičných rozprávkových postavičiek - Ochranka Tatranského, Smrečinky Lesnej a Lomničky Kvetinkovej, čakajú na malých záujemcov opäť nové hlavolamy, tajničky, úlohy, indície súťaž o skvelé ceny, mapa a objavovanie neobjavených miest.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké TatryZdruženie cestovného ruchu Vysoké Tatry aj tento rok vylepšili úspešný DENNÍK DOBRODRUHA. Ten deti opäť, popri Štrbskom Plese, Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a Poprade, prevedie i po turisticky menej prebádaných miestach ako napríklad Vyšné Hágy, Nová Polianka, Tatranská Polianka, Tatranské Zruby, Tatranská Lesná či Tatranské Matliare. Celkový počet zastávok je trinásť a ku každej patrí jedna úloha. Indície bude nutné tento rok však hľadať! Tie môžu deti spĺňať v priloženej mape, získať certifikát či zapojiť sa do žrebovania o hodnotné ceny.

AKO TO CELÉ FUNGUJE?

Každé dieťa, do 18 rokov, si od 1.6.2021 až do konca októbra 2021 môže prísť pre BEZPLATNÝ DENNÍK DOBRODRUHA do Tatranských informačných kancelárií v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a do Turistického infocentra na Štrbskom Plese. Tento denník dieťa prevedie celým regiónom Vysoké Tatry (od Štrbského Plesa cez Tatranskú Kotlinu až po Poprad). V denníku si nájde okrem rozprávok, hlavolamov a tajničiek aj SÚŤAŽNÉ ÚLOHY. Tie sa po splnení zaznamenajú do priloženej mapy. Pozostávajú napríklad z pečiatok chát alebo z indícií, ktoré dieťa môže nájsť priamo v teréne konkrétnej osady. Po splnení najmenej desiatich úloh súťažiaci príde na určené miesto, kde mu bude po kontrole vydaný CERTIFIKÁT DOBRODRUHA. Následne so zákonným zástupcom  vyplní súťažný lístok a vhodí do žrebovacej krabice. Súťaž trvá do októbra 2021.

ZASTÁVKY TATRANSKÉHO ROZPRÁVKOVÉHO PUTOVANIA 2021

V prípade, že na danom mieste nenájdete indiciu kontaktujte 0903 406 800 alebo tatry@tatry.sk.

tatranske rozpravkove putovanie deti

Denník dobrodruha je zadarmo dostupný v Tatranských informačných kanceláriách v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a v Infocentre na Štrbskom Plese.

rozpravka tatry deti leto

LOMNIČKA KVETINKOVÁ

Nežná kráľovná tatranskej prírody, voňavých kvetov, čistučkých plies a všetkých tajomných bytostí.

OCHRANKO TATRANSKÝ

Silný strážca všetkých vysokých, tatranských vrcholov, zelených lesov a múdrych zvierat.

rozpravka tatry deti leto

SMREČINKA LESNÁ

Mocná vládkyňa vysokých stromov, pichľavej kosodreviny či všetkých lístkov na konároch.

ROZPRÁVKY

GALÉRIA

ĎAKUJEME PARTNEROM 2021

ORGANIZÁTORI

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Kontakt: 0903 406 800, tatry@tatry.sk