Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Zjazdové lyžovanie

Užite si nádherné výhľady z tatranských zjazdoviek, ktoré sa Vám inde na Slovensku nenaskytnú. Profesionálny servis, kvalitná úprava zjazdoviek a pohodlné lanovky Vás privezú k zážitkom, na ktoré určite nezabudnete.

LYŽIARSKE STREDISKÁ

Užite si skvelú lyžovačku v TOP lyžiarskych strediskách vo Vysokých Tatrách – na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici, s celkovou dĺžkou zjazdoviek 24 km vhodných pre vynikajúcich lyžiarov i začiatočníkov. Na svahy vás pohodlne vyvezie 20 vlekov a lanoviek. Do stredísk sa môžete nechať odviezť ekologickým SKI BUSOM.

Skipas Tatranská Lomnica & Štrbské Pleso – skipas platí vo všetkých strediskách Vysoké Tatry. Prechod medzi strediskami je možný bez návštevy pokladní a bez doplatku. V prípade že uvažujete počas vašej dovolenky o striedaní stredísk vo Vysokých Tatrách, odporúčame nákup tohto typu skipasu.

Skipas Štrbské Pleso – skipas platí v stredisku Štrbské Pleso. Využitie v Tatranskej Lomnici umožňujeme za doplatok k aktuálnej cene v daný deň v pokladni strediska Tatranská Lomnica.

CENNÍK SKIPASOV 2021/2022


ŠTRBSKÉ PLESO

Najvyššie položená tatranská osada Štrbské Pleso ponúka na južných svahoch Predného Soliska 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, ktoré s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari. Vysoké Tatry – Štrbské Pleso umožňuje svojím návštevníkom využívať služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. Využívajte najvyšší štandard služieb, ktorý toto špecifické stredisko pokojného a harmonického charakteru svojim návštevníkom poskytuje.Štrbské Pleso láka vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami  so skvelými traťami na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie, so službami  s najvyšším štandardom. Lyžiari si túto zimnú sezónu vychutnajú 9 km zasnežovaných zjazdoviekpre bežkárov sú k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 26,5 km. Milovníci adrenalínu môžu navštíviť atraktívny snowpark. Štrbské Pleso je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku a jeho čarovná atmosféra je i vďaka bohatej histórií a luxusným hotelom.


STARÝ SMOKOVEC

Lyžiarske stredisko Starý Smokovec – Jakubkova lúka má svah s najľahšou náročnosťou a preto  je ideálny predovšetkým pre začiatočníkov a rodiny s deťmi.  Pre všetkých záujemcov o výučbu lyžovania je k dispozícii lyžiarska škola. V zimnej sezóne 2021/2022 je stredisko mimo prevádzky.


TATRANSKÁ LOMNICA

Stredisko s najdlhšou zjazdovkou (6,5 km carvingová trať so šírkou do 60 m), s najvyššie položeným, najstrmším a najnáročnejším svahom v Lomnickom sedle a s najväčším počtom zjazdoviek pre všetky kategórie lyžiarov, od adrenalínových nadšencov a náročných lyžiarov až po rodiny s deťmi.