Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Snežnice

Krásne Slovensko ponúka množstvo miest na výlet na snežniciach, ktoré kedysi veľmi podobali na tenisové rakety. Prví, ktorí ich používali boli Eskimáci a slúžili k udržaniu osoby na snehu.


CK Adventoura Slovakia ponúka niekoľko typov denných prehliadok so sprievodcom. Jedna prechádzka vedie Kvačianskou dolinou, jednou z najkrajších  dolín regiónu Liptov v Západných Tatrách. Zaujímavým chodníkom je tiež ten medzi lesmi obce Ždiar. Sneh je tu zaručene až do konca marca. Najdlhšia a najťažšia túra vedie chodníkom cez Národný park Slovenský raj. Aktivita na snežniciach je vhodná pre väčšie skupiny ľudí.


Spolok horských vodcov Vysoké Tatry Vás na snežniciach prevedie napríklad Štrbským plesom či okolím Starého Smokovca. Keďže ide o nenáročnú aktivitu stačiť Vám budú turistické topánky, rukavice, čiapka a spolok zabezpečí snežnice a lyžiarske palice.


Slovak Nordic Walking Association ponúka základný kurz na snežniciach po Štrbskom Plese pre amatérskych aj profi športovcov, fyzioterapeutov, zdravotnícky personál, trénerov a všetkých, čo majú záujem sa naučiť walkovať.
Počas kurzu Vás naučíme Nordic Walking teoreticky aj prakticky.

Základný kurz je vedený podľa štandardov World Modern Nordic Walking Academy (WMNWA®) s dĺžkou 7 hodín. Účastníci tiež dostávajú certifikát SNWA o absolvovaní kurzu. Obsah kurzu: materiálne vybavenie, zdravotné benefity, nácvik správnej techniky, zahrievacie, koordinačné, posilňovacie a strečingové metódy, odstraňovanie chýb.