Lezecké terény

Vysoké Tatry, legenda medzi horolezcami. Tatranské lezenie je náročné nielen kvôli dlhým prístupom ale aj náročnosti terénu a nevyspytateľnosti počasia. Lezecké túry sa odporúčajú len skúseným horolezcom so znalosťami miestopisu, prípadne v spoločnosti horského vodcu.  Samozrejmosťou je nutnosť používania vlastného istenia, nakoľko väčšina ciest ma zaistené len kľúčové miesta či štandy. Nájdu sa tu však aj jednoduchšie trasy.

Pravidlá pre pohyb mimo chodníkov (vrátane lezenia) nájdete TU!

Horolezecká cesta Velický zub -Jubilejná

  Dobre odistená horolezecká cesta prístupná širokej verejnosti. Nachádza sa v blízkosti Sliezskeho domu, približne 30 min. Je vhodná pre aktívnych horolezcov a skalolezcov ako aj pre lezecky aktívne deti vo veku od 10 rokov (v sprievode rodičov horolezcov). Cesta je prístupná aj  pre úplných začiatočníkov, ktorí ju môžu absolvovať v sprievode profesionálneho inštruktora či horského vodcu. Výška steny od […]

Vidlový hrebeň

  Hrebeň spájajúci Lomnický štít s Kežmarským štítom patrí k najkrajším a náročnejším hrebeňovým túram vo Vysokých Tatrách. Exponovaná túra ponúka výhľady do Medenej kotliny a Skalnatej doliny. Dlhá lezecká túra sa dá aspoň trochu skrátiť použitím lanovky na Lomnický štít. Zostup vedie cez Skalnaté pleso.

Ošarpance

  Trojica veží blízko Dračieho štítu, ktoré sú obľúbené medzi horolezcami najmä pre pevnú skalu a cesty so širokou škálou obtiažnosti. Najľahšou je výstup komínom Komarnického a následná horolezecká hrebeňovka cez všetky 3 Ošarpance. Prístup je od Popradského plesa cez Zlomiskovú dolinu.

Na lezecké túry odporúčame spoločnosť horského vodcu.

Spolok Horských vodcov Vysoké Tatry

Sme spolok horských vodcov, v ktorom sú združení vodcovia s platným medzinárodným osvedčením UIAGM-IVBV-IFMGA, čo sú skratky pre celosvetovú úniu horských vodcov. Zabezpečujeme vodcovské a sprievodcovské služby v horskom teréne počas celého roka. Okrem vodcovských služieb organizujeme aj skialpinistické túry, lezenie v ľadoch, lavínové kurzy a pod.

regiontatry zakopane  sacr_footer

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR