Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Tatry ako liek

Tatry
  • 01.06.2020

Neobyčajná čistota vzduchu, vysoké hodnoty slnečného svitu, presýtenosť ovzdušia voňavými silicami v spojení s aktívnym pohybom. Čo to je? No predsa unikátna kombinácia, ktorá má blahodárne účinky na telo aj myseľ a aplikovať ju môžete práve vo Vysokých Tatrách. Známe aj pod názvom klimatoterapia.

Počas nedávneho obdobia sme si všetci znovu uvedomili hodnotu zdravia. Práve preto by sme Vám radi predstavili náš nový projekt #TatryakoLiek, kde chceme pripomenúť kvalitné prírodné zdroje, kvôli ktorým sú Vysoké Tatry už oddávna vyhľadávané návštevníkmi z celého sveta. Na čo sa môžete tešiť?

Postupne Vám predstavíme liečivé účinky miestnej klímy, históriu kúpeľných osád či ozdravné účinky pohybu na Váš organizmus vo vyššej nadmorskej výške. Napríklad sa dozviete, koľko hodín slnečného žiarenia máme v Tatrách a že vzduch je tu takmer bez baktérií a alergénov. Tatry nie sú len o výkonoch vo vysokohorskom prostredí, ale najmä o zdraviu prospešnom prostredí, ktoré prospeje každému  – na tele aj na duši.

Týmto Vás pozývame na stránku www.tatry.sk/tatryakoliek/. Takisto nás sledujte nás na FacebookuInstagrame.

#TatryakoLiek

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Lenka Rusnáková, Dominika Štefková

tatry@tatry.sk