Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Samoobslužná reštaurácia Popradské Pleso

+421 908 761 403
popradske pleso restauracia tatry bufet

Samoobslužná reštaurácia má kapacitu 100 miest a je k dispozícií všetkým hosťom. V peknom počasí  ponúka oddych aj na letnej terase, ktorá má takmer 160 miest. Vďaka samoobslužnému systému sa darí aj počas najväčších letných návalov rýchlo obslúžiť všetkých hostí. Štýlová Slovenská izba, ďalšia časť reštaurácie, má kapacitu ďalších 40 miest a Lesný bar približne 35 miest. V letných mesiacoch majú otvorený aj vonkajší bufet KOLIBA s takmer 60 miestami na sedenie.

Máte možnosť si vybrať z ponuky tradičných slovenských jedál, pripravovaných z čerstvých surovín bez používania umelých dochucovadiel. Reštaurácia podporuje slovenských producentov a okolité farmy, ktoré tu dodávajú hydinu, hovädzie, jahňacie mäso, zeleninu, mlieko, syry či bryndzu. Pre prevádzku sa tiež pestuje na južnom Slovenku napríklad sladká kukurica, cesnak či mak. Z nápojov sa ponúka napríklad Šerpa čaj, ktorý je lahodnou kombináciou byliniek a ovocia.

V ponuke jedál sú typické slovenské alebo priamo tatranské špeciality. Určite ochutnajte poctivé domáce halušky alebo tatranský fazuľový guláš. Obľúbené sú aj tradičná kapustnica, výborná silná cesnaková polievka alebo kotlíkový guláš. Jelení, baraní guláš alebo bryndzové pirohy vám dobre padnú po návrate z túry.  Ak máte radšej niečo sladšie, tiež si prídete na svoje. Ponúkajú sa vám domáce čerstvo pripravené ovocné knedle, buchty na pare či kysnuté koláče, alebo výborné štrúdle s makom či jabĺčkami zo slovenských sadov a polí.

Viac o hoteli:

Horský hotel Popradské Pleso*

Horský Hotel Popradské Pleso* (bývalá Chata kpt. Morávku) je situovaný v malebnom prostredí Mengusovskej doliny v Tatranskom národnom parku, na brehu Popradského plesa, v blízkosti Štrbského Plesa, v nadmorskej výške 1 494 m. Svojím vybavením je to skôr horský hotel ako horská chata. Poskytuje ubytovanie pre rôznorodú klientelu – od apartmánov pre tých, ktorí hľadajú väčšie pohodlie, až po […]