Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Reštaurácia Franz Josef Tatranská Lomnica

+421 52 285 3500

Komorný priestor pod pôvodnými historickými klenbami Hotela Lomnica je dizajnovaný štýlotvornými prvkami. Dominantou sú tehly typické pre staré vínne pivnice a spoločne tvoria základ príjemného prostredia. Interiér kontrastuje s pútavými doplnkami a podmanivou atmosférou s nádychom rakúsko-uhorskej tradície, ktorá sa odzrkadľuje aj v kuchyni. Na mieste si môžete dopriať niekoľkochodové degustačné večere s harmonickým výberov vín či nealko nápojov.

Pri tvorbe výnimočných jedál profesionálny tím kuchárov ponúka expozíciu kreativity, vášne a chutí s názvom zážitková gastronómia. V reštaurácii spojenej s vinárňou obohatili lokálnu kulinársku kultúru moderným a autorským štýlom. Kulinárske umenie tu je nielen hrou zmyslov, ale momentom spoznávania. Vychutnajte si jedinečnú atmosféru inšpirovanú nespútanou láskou dvoch protikladov Franza a Sissi.

V portfóliu nájdete vína od etablovaných a prestížnych vinárstiev oceňovaných odborníkmi po celom svete. Vybrať si však môžete aj z produkcie menších rodinných vinárstiev, za ktorými stojí ich príbeh. Niektoré z odrôd majú ľahké telo, nekomplikovaný charakter, eleganciu, výraznú vôňu, plnosť či osobitú chuťovú intenzitu. Podávajú sa ako Pairing k À la carte menu, no personál vám s radosťou pomôže s osobitým výberom podľa vášho vkusu.

Aktuálne reštaurácia ponúka 11-chodové a 8-chodové degustačné menu s vínnym alebo nealko párovaním.

Viac o hoteli:

Hotel LOMNICA*****

Vstúpte do sveta umenia, zážitkov, noblesy a výnimočného prostredia pod Lomnickým štítom. Hotel Lomnica ponúka prvotriedne ubytovanie a výnimočný boutique servis v historickej a modernej časti. Historická časť ponúka 29 izieb, ktoré sú dokonalé v každom detaile. V modernej časti hotela sa nachádza 37 komfortných izieb, ktoré spĺňajú všetky požiadavky moderného ubytovania. Hotel Lomnica je ako jediný vo Vysokých Tatrách […]