Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Prvým júlovým dňom úspešne odštartovala séria organizovaných cvičení!

vysoke tatry cvicenie 2021
  • 06.07.2021

Vo štvrtok, 1.7.2021, presne o 14:00 na ihrisku pri TEŽ – Sibír odštartovali organizované cvičenia prvým, dýchacím cvičením, ktoré pokračovalo piatkovou Yogou a sobotňajším Nordic Walking-om.

Úžasné cvičenia priamo v lone tatranskej prírody nesú heslo TATRY AKO LIEK a zúčastniť sa ich môže úplne každý. Blahodarný vplyv horskej klímy, čistého vzduchu a hrejivých lúčov slnka sú totižto neodolateľným balíkom výhod, ktoré nájdete len vo Vysokých Tatrách. Ak k pobytu v prírode pripojíme aktívny pohyb, pod odborným okom skúsených profesionálov, účinky komplexnej klimatoterapie pocítime v celom našom tele.

I keď prvým cvičeniam počasie veľmi neprialo, na podujatie prišlo niekoľko odhodlaných účastníkov, ktorí si výhody klimatoterapie skúsili na vlastnej koži. Už 1.7.2021, pri dýchacích cvičeniach s fyzioterapeutkou Evou, pod čiernym mrakom, ale bež dažďa, streto sa sedem odvážlivcov, ktorí sa spoločne poriadne rozdýchali, natiahli, rozprúdili krv a načerpali veľa tatranskej energie.

Počasie sa počas piatkovej yogy veľmi nezlepšilo, ba dokonca sa vzduch ochladil a nad Smokovcami od rána zúrila výdatná búrka. Aj napriek tomu, však presne o 14:00, vykuklo nad sídliskom Sibír v Novom Smokovci slniečko a yoga pod vedením inštruktorky Lenky sa mohla začať.

I posledné aktívne cvičenie zo série – Nordic Walking sa v sobotu tešilo nadšeniu skúsených i neskúsených. Od Kúpeľov Nový Smokovec, Hotel Palace, až po Tatranské Zruby si účastníci zapaličkovali krásnym lesným chodníkom s výhľadom na Vysoké Tatry.

Cvičenia sa organizujú pravidelne počas mesiacov júl a august:

  • DÝCHACIE CVIČENIA: 14:00 / každý štvrtok / ihrisko pri TEŽ – Sibír
  • YOGA: 14:00 / každý piatok / ihrisko pri TEŽ – Sibír
  • NORDIC WALKING: 14:00 / každá sobota / zraz pri Kúpeľoch NS – Hotel Palace

Či vás už teda láka zvedavosť, udržanie kondície alebo podpora zdravia, cvičenia sú pre vás to pravé na každé letné poobedie a my sa tešíme na Vašu účasť.


Zdroj: ZCR VT

Projekt realizovaný s finančnou podporou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.