Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Možnosti skialpinizmu vo Vysokých Tatrách

  • 05.01.2021

Aj napriek nepriaznivej pandemickej situácii a následnému uzatvoreniu všetkých lyžiarskych stredísk si milovníci skialpinizmu stále prídu na svoje.

Tatranská Lomnica 5.1.2021

Pre začiatočníkov sú ideálnym štartom k tomuto športu výšľapy na upravených zjazdovkách, ktoré si môžu vďaka ústretovému kroku prevádzkovateľa zjazdoviek v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese naplno užiť aj dnes.

Vysoké Tatry Hory zážitkov sa rozhodli  sprístupniť otvorené a upravené zjazdovky pre všetkých individuálnych športovcov a návštevníkov, vrátane skialpinistov bez obmedzení v čase od 8:30 – 16:00. Je možné aj podporiť úpravu tratí dobrovoľným príspevkom.

Pohyb po zjazdovkách v týchto strediskách  nebude obmedzovaný minimálne do termínu znovuotvorenia prevádzky pre lyžiarov. Zároveň však návštevníkov žiadajú o dodržiavanie bezpečných pravidiel skialpovania po zjazdovkách.

Veľmi obľúbené sú aj výšľapy na Popradské pleso, Hrebienok či Sliezsky dom po prístupových cestách, kde je nutné brať ohľad na peších turistov a ich bezpečnosť. Momentálne sú tieto trasy zjazdné.

Na túry vo vysokohorskom prostredí vo vyhradených skialpových areáloch ešte stále nie sú vhodné podmienky, ale veríme, že vďaka aktuálnemu sneženiu sa to čoskoro zmení.

Ak Vás táto téma zaujala a chceli by ste si prečítať  viac tipov na náročnejšie lyžiarske túry, čo by ste pred plánovanou skialpovou túrou mali vedieť, čo si nezabudnúť pribaliť do batoha a iné zaujímavé veci, čítajte tu.
Text : TIK Tatranská Lomnica
Zdroj : vt.sk, tatry.sk