Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Lyžovačka dostala zelenú, Vysoké Tatry otvárajú prvé zjazdovky

  • 10.12.2021

Vysoké Tatry, 10. 12. 2021

Konečne dobré správy! Lyžovačka plná neopakovateľných zážitkov čaká od 11. decembra prvých lyžiarov na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Strediská sú pripravené poskytnúť návštevníkom bezpečné zimné zážitky pri dodržaní všetkých nariadených preventívnych opatrení.

Prvá tohtosezónna lyžovačka na Štrbskom Plese bude na troch zjazdovkách. „V sobotu otvárame zjazdovky Interski, Junior a Turistická. Ďalšie zjazdovky zasnežujeme. V prevádzke budú vleky a sedačková lanovka Mostíky. Do strediska bude premávať bezplatný skibus z centrálneho parkoviska. V Tatranskej Lomnici pripravujeme otvorenie prvých zjazdoviek o týždeň, teda 18. decembra,“ informoval Dušan Slavkovský, riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry. Od 11. decembra si v Tatrách prídu na svoje aj sánkari, pretože okrem pozemnej lanovky na Hrebienok bude v prevádzke aj 2,5 km sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca. V rovnakom režime ako lanovky (OP) a so zníženou kapacitou bude v prevádzke aj Tatranský ľadový dóm inšpirovaný tento rok témou putovania a Katedrálou v Santiagu de Compostella.

Regionálna doprava AQUA & SKIBUS BUS, ktorá pohodlne a zadarmo prepraví lyžiarov do lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese, je pripravená prioritne pre lyžiarov a držiteľov karty GOPASS avšak v prípade voľnej kapacity SKIBUSU je možné prepraviť aj peších návštevníkov. Prednosť do autobusu majú však cestujúci s lyžiarskym výstrojom.

Linka 1a na trase Štrbské pleso, centrálne parkovisko – parkovisko LD Heios – lyžiarske stredisko premáva DENNE od 08:00 – 16:30 hod. cca každých 10 – 15 minút podľa grafikonu.

Viac o regionálnej doprave nájdete na našej stránke SKI & AQUA BUS.

Novinkou v ponuke horského strediska je štýlový Apartmánový dom Horec nachádzajúci sa v centre Tatranskej Lomnice v bezprostrednej blízkosti zjazdoviek. Lyžiari v tejto tatranskej osade sa musia pripraviť na spoplatnené parkovanie so zľavami pre majiteľov skipasov.

Všetky lanovky a vleky v stredisku budú aktuálne v prevádzke v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19), ktorého dodržiavanie bude kontrolovať personál pri predaji skipasov ako aj vstupe do strediska. Pri kabínkových lanovkách bude kapacita obmedzená na 25%. Gastro bude k dispozícii podľa aktuálnych pravidiel len cez výdajné okienko vo forme take-away. Hotelové prevádzky vo Vysokých Tatrách budú k dispozícii od 25. decembra, presné detaily nájde verejnosť na stránke tmrhotels.com.

Skipasy do lyžiarskych stredísk sa predávajú za dynamické ceny. Rovnako ako pri letenkách platí čím skôr kúpiš, tým lacnejšie lyžuješ. Online predpredaj skipasov za najvýhodnejšie ceny je dostupný na gopass.travel.

Zdroj: TMR, OOCR