Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Leto s heslom TATRY AKO LIEK prináša organizované cvičenia

tatry ako liek dychacie cvicenia leto tatry
  • 21.05.2021

Tohtoročná kampaň pod vedením Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry s novým heslom Vysokých Tatier – TATRY AKO LIEK, si pre všetkých záujemcov,  okrem pútavých článkov, krásnych fotografií či trefných videí pripravila i bezplatné, aktívne cvičenia pod vedením profesionálov, ktoré budú prebiehať pravidelne počas júla i augusta pod holým nebom.

Úžasný vplyv horskej klímy, čistého vzduchu a hrejivých lúčov slnka sú totižto neodolateľným balíkom výhod, ktoré nájdete len vo Vysokých Tatrách. Ak ešte k pobytu v prírode pripojíme aktívny pohyb, pod odborným okom skúsených odborníkov, účinky komplexnej klimatoterapie pocítime v celom našom tele. Neoddýchne si len unavená myseľ, ale stratí sa stres i nepohoda. Okrem toho, klimatoterapia zmierňuje a lieči ochorenia dýchacích ciest, alergií a pomáha aj pacientom pri novom post-covidovom syndróme.

Celé leto sa teda v srdci tatranskej prírody môžeme tešiť na podujatia:

DÝCHACIE CVIČENIA – každý štvrtok (júl / august) o 14:00

Skúsená fyzioterapeutka vás oboznámi s dychovou gymnastikou počas pobytu na čerstvom vzduchu na multifunkčnom ihrisku pri TEŽ Sibír v Novom Smokovci.

JOGA – každý piatok (júl / august) o 14:00

Uspokojte svoju myseľ v prekrásnom lone tatranskej prírody s profesionálnou inštruktorkou na multifunkčnom ihrisku pri TEŽ Sibír v Novom Smokovci.

NORDIC WALKING – každá sobota (júl / august) o 14:00

Spojenie blahodarnej, vysokohorskej klímy s aktívnym pohybom určite upokojí telo i myseľ každú sobotu o 14:00 pred Kúpeľmi Nový Smokovec.

Okrem skvelých chvíľ, odborného prístupu a pohodovej atmosféry bude možné si niekoľko podložiek či paličiek za poplatok zapožičať priamo na mieste podujatia. Priniesť si je však možné i vlastné pomôcky a odporúča sa voda a pohodlné oblečenie. V prípade zlého počasia sa dýchacie cvičenia a joga presunú do interiéru po dohode na mieste a preto ani slabý dážď by nemal odrádzať od tejto zdravotnej aktivity.

Či vás už teda láka zvedavosť, udržanie kondície alebo podpora zdravia, cvičenia budú pre vás to pravé na každé letné poobedie. Začína sa vo štvrtok, 1.7.2021, dýchacími cvičeniami.


Podujatie realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, OOCR VT a relizačnou podporou Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Text: ZCR VT