Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Zimná sezóna prichádza, plánovanie lyžovačky môže začať

  • 19.11.2021

Vysoké Tatry, 19. november 2021

Zimná sezóna v lyžiarskych strediskách už klope na dvere. Kým jednotlivé rezorty už pozorne sledujú predpovede počasia, aby zistili, kedy budú môcť začať so zasnežovaním, lyžiari už otvárajú kalendáre. V piatok 19. novembra spustil GOPASS predpredaj jedno a viacdňových skipasov do lyžiarskych stredísk na Slovensku a v Poľsku.

Najdôležitejšia správa je, že lyžovačka dostala v súčasnej situácii zelenú. „Je dôležité, že národné autority nastavili podmienky, za ktorých bude možné prevádzkovať lyžiarske strediská. My urobíme všetko preto, aby si naši hostia lyžovačku užili a zároveň bola pre nich bezpečnou rekreačnou aktivitou,“ uviedol Čeněk Jílek, COO spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR). Presné informácie o opatreniach platných v jednotlivých lyžiarskych strediskách nájdu lyžiari na ich webových stránkach. Kontrola jednotlivých preventívnych proticovidových režimov (OTP, plne zaočkovaní, po prekonaní COVID), bude v strediskách prebiehať podľa národných podmienok – pri nákupe skipasov v online, offline,  resp. podľa požiadaviek aj v samotných areáloch.

Otvorenie lyžiarskych stredísk je naplánované v nasledujúcich termínoch: 3.12. Jasná (SK), 4.12. Štrbské Pleso (SK), 11.12. Tatranská Lomnica (SK), 17.12. Szczyrk (PL).

Od dnešného dňa môžu lyžiari nakupovať jedno a viacdňové skipasy do všetkých týchto stredísk.

Predpredaj skipasov vo forme podobnej nákupu leteniek – teda za flexibilné ceny. Princíp je veľmi jednoduchý – čím skôr nakúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ. V praxi to znamená, že nákup online cez GOPASS ponúka lyžiarom tie najlepšie ceny jedno a viacdňových skipasov v porovnaní s nákupom skipasov priamo v strediskách. Dynamické ceny budú zároveň dôležitým prvkom pri manažmente vyťaženosti stredísk v danom termíne,“ doplnil Michal Brabec, CCO spoločnosti TMR.  

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná pripravilo do novej sezóny hneď niekoľko noviniek. Zjazdovka Pretekárska ponesie od tejto sezóny meno po víťazke Svetového pohára Petre Vlhovej, čo bude pripomínať originálny fotopoint, rozšíri sa ponuka bežeckých tratí. Ďalšou dôležitou novinkou je rekonštrukcia ski-in/ski-out hotela SKI Záhradky, hostia sa môžu tešiť aj na nový ubytovací koncept na vrchole Chopku Noc v oblakoch. Posilnená bude kyvadlová doprava, v spolupráci s obcou Demänovská dolina a OO CR Región Liptov bude nastavený nový koncept dopravy a parkovania, ktorý by mal znížiť hustotu dopravy v Demänovskej doline. V Jasnej ako aj v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách budú môcť lyžiari využiť Comfort parking – možnosť zakúpiť si cez Gopass za poplatok limitovaný počet najvýhodnejších parkovacích miest s istotou parkovania aj v čase najvyššej návštevnosti. V oboch strediskách dôjde zároveň k spoplatneniu parkovacích plôch. Lyžiari s dennými skipasmi budú mať parkovanie so zľavou, majitelia celosezónnych skipasov Šikovná sezónka PREMIUM budú parkovať bezplatne.

Szczyrk Mountain Resort dopraje veľa radosti všetkým lyžiarom, vrátane rodín s deťmi. Tie sa môžu tešiť nielen na víkendovú Akadémiu medveďa Maxa – teda skupinovú výuku lyžovania, ale v čase poľských prázdnin aj Športovú akadémiu, v ktorej si staršie deti budú môcť zdokonaliť techniku lyžovania vrátane jazdy medzi bránami. Ponuku strediska doplní aj K2 Skitouring Academy.

Najvýhodnejšiu lyžovačku pre aktívnych lyžiarov naďalej garantuje Šikovná sezónka PREMIUM, ktorá  ponúka viac ako 200 km zjazdoviek v 10 strediskách v 4 krajinách. Šikovná sezónka Premium platí celú sezónu v strediskách Jasná (SK), Tatranská Lomnica (SK), Štrbské Pleso (SK), Starý Smokovec (SK), Szczyrk (PL), Špindlerův Mlýn (CZ), Ještěd (CZ), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), Muttereralm Innsbruck(AT). Bonusom je 15 % zľava vo vybraných prevádzkach Motion a gastro na svahu. Šikovná sezónka PREMIUM je do konca novembra k dispozícii za akciovú cenu 499.-eur.

Zdroj: TMR