Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Zažite na vlastnej koži Popradské sobotné prehliadky a bohatý program s MIK Poprad!

visit poprad kostol prehliadky
  • 03.07.2020

Poprad, 1.7.2020

Mestská informačná kancelária Poprad (MIK Poprad) pripravila pre toto leto mimoriadne podujatia pod názvom Popradské sobotné prehliadky. Prvú sobotu v júli a v auguste majú návštevníci možnosť zažiť večernú prehliadku Námestia a Kostola sv. Egídia spojenú s výstupom na vežu počas západu slnka. Ďalšie soboty sa vždy o 16:00 uskutoční prehliadka niektorej mestskej časti (Veľká, Spišská Sobota a Kvetnica), alebo návšteva vybraných popradských prevádzok, zaoberajúcich sa produkciou piva, krištáľu, či destilátov. Tieto prehliadky sú buď zdarma, alebo ich účastníci hradia iba cenu ochutnávky. K prehliadke liehovaru v Strážach a pred vychádzkou v mestskej časti Kvetnica poskytujeme záujemcom, ktorí sa vopred nahlásia, tiež bezplatný transfer spred MIK Poprad.

Všetky podrobné informácie sú uverejnené na webe www.VisitPoprad.sk a na sociálnej sieti Facebook, prípadne v priložených plagátoch.

Skupiny od 5 osôb si ktorúkoľvek z týchto prehliadok môžu objednať za štandardných podmienok aj pre iný termín.

Okrem vyššie uvedených mimoriadnych prehliadok pokračujú aj celoročné pravidelné prehliadky kostola sv. Egídia s možnosťou výstupu na vežu v pracovných dňoch o 15:00 a v sobotu o 17:00.

V Mestskej informačnej kancelárii sú opäť k dispozícii detské retro-autíčka na zapožičanie, ktoré prešli miernou úpravou, tak aby sa v nich mohli voziť naši najmenší.

Od 1.7.2020 prechádza MIK Poprad na letnú otváraciu dobu a počas týždňa je návštevníkom k dispozícii od 8:00 do 20:00. Víkendové časy ostávajú nezmenené – od 15:30 do 19:30.

Leto 2020 si môžete spestriť tiež pravidelnými návštevami kina Tatran.

Okrem štandardných premietaní, ktoré tvoria klubové pondelky, večerné premietania od štvrtka do nedele a víkendové predstavenia pre deti, Vám v júli a auguste prinášame niekoľko výnimočných programov.

V rámci série Prázdninové kino ponúka Kino Tatran okrem víkendov detské predstavenia tiež každý druhý štvrtok o 16:30. Malí aj veľkí diváci sa určite pobavia na animovaných príbehoch, ktoré budú premietané v týchto mimoriadnych termínoch.

Letné pondelky zas budú patriť výnimočnému celoslovenskému projektu: Európske filmy za euro a vybrať si možno z viacerých kvalitných filmových titulov. Na zakúpenie jednoeurovej vstupenky nie je nutné byť členom filmového klubu.

Výnimočným sprievodným podujatím hodným pozornosti je účasť filmových tvorcov a hokejových hostí na premietaní dokumentu Hokejový sen v Kine Tatran dňa 10. júla 2020 o 19:00. Tento snímok zachytáva unikátnu atmosféru Košického šampionátu 2019 prostredníctvom dvoch postáv, dvoch príbehov a dvoch hokejových generácií.

Na záver mesiaca júl aj august opäť potešíme aj seniorov, ktorí si budú môcť prísť pozrieť a film v mimoriadnom premietacom čase 13:30 a niektorí z nich sa s trochou šťastia stanú výhercami v žrebovaní tomboly. V júli je pri tejto príležitosti na programe český film Môj príbeh 27.7.2020.

Po uvoľnení prísnych bezpečnostných opatrení si už dnes návštevníci Kina Tatran na jednotlivé premietania opäť môžu kupovať vstupenky na konkrétne miesto v kinosále a vychutnať si sledovanie filmov aj s občerstvením z kino-bufetu.

Všetky potrebné informácie sú na sociálnej sieti Facebook (Kino Tatran) a na internetovej stránke www.KINOTATRAN.sk majú diváci možnosť zakúpiť si vstupenky na premietania on-line.

Zdroj: visitpoprad.sk