Top udalosti

Skialpinizmus Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso

Lavínové kurzy

Tatranský ľadový dóm zatvorený

Kalvária na Peknú vyhliadku

Z obrovských kusov ľadu na Hrebienku vykúzlia majstrovské diela

  • 10.01.2020

HREBIENOK, 09.01.2020

Tretiu januárovú sobotu (18.1) a nedeľu (19.1) sa bude Hrebienkom opäť ozývať vrčanie píl. Ľadoví sochári nechajú naplno prehovoriť svoju fantáziu, ktorú zalejú do ľadovej krásy. Odštartuje už 8. ročník tradičného podujatia TATRY ICE MASTER. Do hlasovania o najlepší tím sochárov sa v tomto roku môžu zapojiť aj návštevníci. Počas podujatia bude pripravený bohatý sprievodný program.

Viac ako tridsať unikátnych ľadových sôch opäť premení Hrebienok na akési kráľovstvo z ľadu. Podobu mu vytesajú sochári z desiatich krajín sveta. „Pracovať budú s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch,“ povedala Lucia Blašková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry.

V prvý deň budú mať sochári za úlohu pripraviť ľadové sochy na tému „Zachráňme našu planétu“. Druhý deň sa akoby vrátia do svojho detstva a ich diela ukážu ako vidia „Rozprávkový svet ich očami.“ Jednu časť sôch budú umelci vytvárať popri budove lanovky, druhú časť bude uchovávať Galéria ľadových umelcov – kupola vedľa Tatranského ľadového dómu. Od zotmenia umocní krásu sôch osvetlenie. „Sochári prišli tento rok s neskutočne peknými námetmi, ktoré obe témy dokonale vystihujú. Je sa teda naozaj na čo tešiť,“ potvrdila Blašková.

Medzinárodné majstrovstvá v stavaní ľadových sôch TATRY ICE MASTER sú už tradičnou súčasťou zimy na Hrebienku. Uskutočňujú sa aj vďaka podpore Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Porota sa často pri rozhodovaní o najkrajšej soche, či najlepšom tíme poriadne zapotí. Tento rok ale nebude na všetko sama. Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môže zapojiť aj verejnosť.

„V každej našej prevádzke, či v pokladni dostanú návštevníci k nákupu aj hlasovací lístok, ktorý môžu vyplnený vložiť do hlasovacej urny. Umiestnená bude na pódiu na Hrebienku. Okrem toho, že pomôžu svojmu favoritovi vyhrať, môžu získať aj skvelé ceny,“ prezradil Lukáš Brodanský, obchodno-marketingový manažér pre Vysoké Tatry.

Atraktívny bude aj sprievodný program. Hneď v sobotu, keď utíchne zvuk motorových píl sa popri nádherne rozsvietených ľadových sochách predvedie speváčka a víťazka Superstar Emma Drobná. Jej predkapelou bude čerstvý víťaz Košického zlatého pokladu kapela 2 VOISIS. V nedeľu večer zas svojim podmanivým hlasom atmosféru dotvorí Adam Ďurica. „Počas dňa budú pripravené rôzne hry a súťaže o zaujímavé ceny. Po hudobných predstaveniach bude každý večer pripravená ľadovo-ohňová šou v podaní dvoch sochárskych tímov,“ uzavrel Brodanský.

Ľadové sochy, ktoré vzniknú v Galérii ľadových majstrov si budú môcť turisti na Hrebienku pozrieť až do skončenia zimnej sezóny. O životnosti tých, ktoré vzniknú pri lanovke – na otvorenom priestranstve, rozhodne počasie.

 

Pre viac informácií:

www.regiontatry.sk, www.vt.sk

Lucia Blašková
výkonná riaditeľka / executive director

Región Vysoké Tatry
Starý Smokovec 1
062 01 Vysoké Tatry


regiontatry zakopane  sacr_footer logo-nostalgicketatry

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR