Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

XIX. ročník Memoriálu Vlada Tatarku a Petra Šperku

  • 04.04.2022
Vysoké Tatry, 04.04.2022
V sobotu, dňa 02. 04. 2022 sa vo Vysokých Tatrách konal XIX. ročník Memoriálu Vlada Tatarku a Petra Šperku, ktorý je organizovaný Himalaya clubom Vysoké Tatry v spolupráci s Horskou záchrannou službou.

Kadiaľ viedla trasa?

Na štart medzinárodných pretekov horských služieb sa postavilo 54 pretekárov zo Slovenska, Poľska a Českej republiky. Súťažiaci začínali preteky v Doline Bielej Vody meraným úsekom – disciplínou kros, odtiaľ sa presunuli do Doliny Zeleného plesa, kde absolvovali disciplínu lezenia na skale s horným istením a následne obrovský slalom v teréne bez saní. Po slalome nasledovala disciplína lezenie v ľade s horným istením vo Veľkej Svišťovke.

Víťazi sú už známi

Vyhlásenie výsledkov spolu s následným odovzdávaním cien a programom sa konalo v hoteli Sasanka v Tatranskej Lomnici. Celkovým víťazom pretekov sa tento rok stal Ján Korenko, záchranár HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry, pred Lukášom Michaľákom (HZS VT) a Igorom Žiakom (Riaditeľsvo HZS).

V kategórii A (súťažiaci do 40 rokov) obsadil 1. Miesto Lukáš Michaľák z Oblastného strediska HZS Vysoké Tatry. V kategórii B (súťažiaci vo vekovej kategórii 40-50 rokov) vyhral Ján Korenko z Oblastného strediska HZS Vysoké Tatry, v kategórii C (nad 50 rokov) sa najlepším súťažiacim stal Karel Kramoliš z Oblastného strediska HS Beskydy (Česká Republika).

 

 

Zdroj: HZS