Top udalosti

PSOTKOV MEMORIÁL

CVIČENIA PRE ZDRAVIE

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Múzeum kinematografie a fotografie

Putovanie za históriou

Víkendová májová lyžovačka uzavrie lyžiarsku sezónu 2021/22

  • 05.05.2022

Vysoké Tatry, 5. mája 2022

Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách a v Jasnej ukončia lyžiarsku sezónu v nedeľu 8. mája 2022. V dennej prevádzke je až do nedele najvyššie položená zjazdovka v Lomnickom sedle v stredisku Tatranská Lomnica, cez víkend privíta lyžiarov ešte aj zjazdovka na Štrbskom Plese.

Záver sezóny je už naozaj predovšetkým pre skalných fanúšikov, ktorí si chcú ešte užiť oblúky na jarnom snehu a pobyt na čerstvom vzduchu. Na druhej strane, Tatry už lákajú aj peších turistov, pre ktorých je sneh vo vyšších polohách spestrením jarnej turistiky, s ktorým však musia pri jej plánovaní stále počítať,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Sprievodné programy tiež obohatia víkend

Okrem lyžovačky a turistiky sa návštevníci Vysokých Tatier môžu počas tohto víkendu tešiť aj na sprievodné programy v podobe tvorivých dielní pre deti na Skalnatom Plese, jarnej grilovačky, na trase z medzistanice lanovky Štart do Tatranskej Lomnice budú k dispozícii aj horské káry.

Detailné informácie o sprístupnených zjazdovkách a lanovkách v prevádzke nájde verejnosť na webstránke www.vt.sk.

Jarná údržba

Po ukončení lyžiarskej sezóny odštartuje jarná údržba dopravných zariadení. Pozemná lanová dráha na Hrebienok vo Vysokých Tatrách, ktorá už jarnú technickú údržbu absolvovala, bude v dennej prevádzke bez obmedzení. 

Lyžiarska sezóna na Štrbskom Plese odštartovala 11. decembra, v Tatranskej Lomnici 18. decembra 2021.

Zdroj: TMR