Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

V Tatranskej Lomnici štartuje lyžovačka už v sobotu

  • 16.12.2021

Tatranská Lomnica, 16. 12. 2021

Vo Vysokých Tatrách si zalyžujete na ďalších otvorených zjazdovkách. Po Štrbskom Plese, na ktorom sa lyžuje od 11. decembra, otvorí od soboty 18. decembra zjazdovky a lanovky aj Tatranská Lomnica.

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici odštartuje prevádzku na línii zjazdoviek z Čučoriedok do Tatranskej Lomnice.V prevádzke budú sedačkové lanovky z Tatranskej Lomnice na Štart a zo Štartu na Čučoriedky, rovnako tak kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso, Skalnaté Pleso – Lomnický štít. Kabínkové lanovky budú k dispozícii aj pre peších návštevníkov. Všetky kabínkové lanovky budú premávať s obmedzením kapacity na 25%,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Lyžiarske stredisko bude v prevádzke v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19), kontrola príslušných dokladov bude prebiehať pri predaji skipasov v kasách ako aj pri vstupe do strediska. Skipasy a lístky na lanovky za najvýhodnejšie ceny sú k dispozícii v online predpredaji na gopass.travel. Stredisko bude v prevádzke denne v čase 8:30 -15:30 hod. V snahe minimalizovať kolízne situácie bude pre výstup skialpinistov po zjazdovkách v Tatranskej Lomnici vyhradený čas 13:00 – 16:00 hod, prevádzkovateľ strediska zároveň apeluje na dodržiavanie pravidiel bezpečného pohybu skialpinistov po zjazdovkách vrátane výstupových trás.

Gastronómia bude k dispozícii podľa aktuálnych opatrení len vo forme výdaja – v tomto režime budú otvorené reštaurácie Humno (okienkový predaj a donáška), Aprés-ski, Štart Pizza&Pasta, kaviareň na Skalnatom Plese, Kaviareň Dedo na Lomnickom štíte. Otvorená bude aj reštaurácia na Hrebienku. V strediskách budú k dispozícii aj športové obchody a požičovne Tatry Motion.

Parkovanie v stredisku Tatranská Lomnica bude možné na vlastnom kaskádovom parkovisku. Sadzba parkovného je rovnaká ako sadzba samosprávy na všetkých ostatných spoplatnených parkovacích plochách v meste Vysoké Tatry, vrátane parkoviska bezprostredne vedľa lanovky v Tatranskej Lomnici.Lyžiari so skipasmi budú mať na našom parkovisku parkovanie s 30% zľavou, majitelia Šikovných sezóniek budú parkovať bezplatne,“ doplnil Slavkovský. Špeciálnou službou, ktorá začne fungovať od vianočných sviatkov bude Comfort parking – možnosť zakúpiť si limitované množstvo parkovacích miest s rezerváciou a istotou možnosti parkovať kedykoľvek počas dňa.

Na Štrbskom Plese sa od uplynulého víkendu lyžuje na zjazdovkách Interski, Turistická a Junior s vlekmi a sedačkovou lanovkou Mostíky. V Starom Smokovci je v prevádzke pozemná lanovka na Hrebienok, sánkovanie na 2,5 km sánkarskej dráhe do Smokovca a na Hrebienku je otvorený aj Tatranský ľadový dóm – v tomto roku inšpirovaný témou putovania a katedrálou v Santiagu de Compostella.

Záujemcovia o ubytovanie v tatranských hoteloch siete TMR hotels môžu využiť aktuálnu 25% zľavu* na rezervácie vrátane novoročných pobytov v prevádzkach – Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. Ubytovanie bude možné už od 25. decembra 2021. Viac informácií na tmrhotels.com.

*Zľava -25% z ubytovania sa vzťahuje na novo-vytvorené skoré rezervácie vytvorené s Gopassom na stránkach našich hotelov. Klienti, ktorí si rezervujú pobyt bez Gopass karty majú nárok na 18% zľavu pri skorej rezervácii. Zľava sa

vzťahuje na slovenské a české TMR hotely, s výnimkou produktov: Hotel Akvamarín Bešeňová, Noc na Chopku, Chalets Centrum, Apartmánový dom Horec, Bungalovy FIS, Noc na Lomnickom štíte.

Platnosť ponuky: Ponuka je platná pre nové rezervácie vytvorené od 15.12.2021 do 17.1.2022 pre pobyty s termínom nástupu od 25.12.2021 do 17.6.2022.

 

Zdroj: TMR