Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

V Tatranskej Lomnici odštartovali 7. ročník Zimnej bežeckej série

  • 12.11.2018

Steeplechase Run ovládol Radovan Tomeček, medzi ženami zvíťazila Timea Mihoková

Tatranská Lomnica, 11.11. 2018

Vysoké Tatry sa stali počas víkendovej soboty dejiskom 7. ročníka krosového bežeckého podujatia „Steeplechase Run“, ktorého sa zúčastnilo temer 300 pretekárov všetkých vekových kategórií.

Muži súťažili na 7 km dlhej trase s 32  prekážkami, ženy mali trať v dĺžke 4 km, na ktorej museli zdolať spolu 18 prekážok.

Medzi ženami si víťazstvo vybojovala Timea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad pred  Patríciou Puklovou z CMP TRAIL tímu a Alexandrou Štukovou z tímu adidas Runners. Medzi mužmi zvíťazil Radovan Tomeček z TJ Obal Servis Košice pred  Leom Lendvorským z adidas Runners a tretiu priečku obsadil vlaňajší víťaz Štefan Bachratý z tímu Davorin.sk/TRI Tatry Triathlon.  Celkovo bolo ocenených 21 bežcov v 7 vekových kategóriách dospelých.

Organizátori opätovne pripravili v spolupráci s LK Tatranská Lomnica aj preteky pre deti, ktoré prilákali 33 mladých športovcov. Tí najmenší si zasúťažili na trase s prekážkami v dĺžke cca. 500 m,  kde medzi dievčatami zvíťazila Karolína Lukáčová a z chlapcov bol najrýchlejší Kristián Slanina.  Väčšie deti zabojovali o pódiové umiestnenia na 1,5 km dlhej trase. S trasou i s prekážkami si najlepšie poradil Pavel Brejčák a v súťaži dievčat zvíťazila Hana Chudíková.

Toto športové podujatie otvorilo 7. ročník Zimnej bežeckej série, ktorú organizuje občianske združenie Sport Tatry v spolupráci s OOCR Región Vysoké Tatry . Zároveň je aj súčasťou projektu “Tatry v pohybe” – spoločnej iniciatívy tatranských a podtatranských športových klubov a Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry. V rámci série sa uskutočnia  v mesiacoch december, január a február ešte 3 ďalšie behy v rôznych lokalitách regiónu Vysokých Tatier. Dejiskom 2. kolo Zimnej bežeckej série bude po vlaňajšej premiére opätovne podtatranská obec Štrba. V predvianočnej atmosfére  sa bude bežať vo večerných hodinách za svetla čeloviek 7 km dlhý okruh okolo zaniknutej stredovekej osady Šoldov. Preteky budú otvorené aj pre milovníkov severskej chôdze a organizátor v spolupráci so športovým klubom ŠK Štrba a miestnym odborom Matice slovenskej chystá pre všetkých účastníkov zopár zaujímavých prekvapení.

Bližšie informácie:

Zimná bežecká séria 2018-2019: www.sportTATRY.sk

 

Výsledky 1.kola:  https://pretekaj.sk/sk/vysledky/zbs2018/547?track=441

Foto: sportTATRY.sk