Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

V Tatranskej Lomnici odštartovali 7. ročník Zimnej bežeckej série

  • 16.11.2019

Steeplechase Run ovládol Radovan Tomeček, medzi ženami zvíťazila Alena Stevens

Vysoké Tatry, 11.11. 2019

Jazdecký areál v Tatranskej Lomnici sa počas uplynulej víkendovej soboty stal už po 7x dejiskom krosového bežeckého podujatia „Steeplechase Run“, ktoré tradične otvára tatranskú Zimnú bežeckú sériu.

Muži súťažili na 7km dlhej trase s 18 prírodnými prekážkami, ženy mali trať v dĺžke necelých 5km, na ktorej museli zdolať spolu 12 prekážok.

Medzi ženami si vybojovala víťazstvo vynikajúca slovenská triatlonistka Alena Stevens, reprezentujúca domáci klub TRI TATRY Triathlon Team, pred Simonou Čonkovou z Maras tímu a Barborou Němcovou z TJ Obal servis Košice. Medzi mužmi zvíťazil Radovan Tomeček z TJ Obal Servis Košice pred Petrom Ďuricom a Michalom Kováčom, obaja z tímu Run for Fun. Celkovo bolo ocenených 21 bežcov v 7 vekových kategóriách dospelých.

Organizátori opätovne pripravili v spolupráci s AO Tatry aj preteky pre deti od 7 do 15 rokov, ktoré prilákali temer 40 mladých športovcov. Mladší žiaci si zasúťažili na trase s prekážkami v dĺžke cca. 500m, kde medzi dievčatami zvíťazila Tereza Burgerová a z chlapcov bol najrýchlejší Adam Hubač. Starší žiaci zabojovali o pódiové umiestnenia na 1,5km dlhej trase. S trasou i s prekážkami si najlepšie poradil Oliver Vrábel a v súťaži dievčat suverénne zvíťazila Hana Chudíková.

Toto športové podujatie organizuje občianske združenie Sport Tatry v spolupráci s OOCR Región Vysoké Tatry. Zimná bežecká séria je súčasťou projektu “Tatry v pohybe” – spoločnej iniciatívy tatranských a podtatranských športových klubov a Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry. V rámci série sa uskutočnia v mesiacoch december, január a február ešte 3 ďalšie behy v rôznych lokalitách regiónu Vysokých Tatier. Dejiskom 2. kolo Zimnej bežeckej série bude podtatranská obec Štrba. V predvianočnej atmosfére sa bude 14.12. bežať 7km dlhý okruh okolo zaniknutej stredovekej osady Šoldov.

Bližšie informácie:
Zimná bežecká séria 2019-2020: www.sportTATRY.sk
Výsledky 1.kola: https://pretekaj.sk/sk/vysledky/zbs2019/760?track=631
Foto: sportTATRY.sk