Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

UPLYNULÝ VÍKEND SA USKUTOČNIL 19. ROČNÍK MEMORIÁLU JÁNA STILLA 2018. HVIEZDOU PODUJATIA BOL RÓBERT ŠTEFKO

  • 16.07.2018

Nová Lesná, 14. 7. 2018

V súčasnosti sa často konštatuje, že počasie si organizátori nevyberajú. Napriek zlým predpovediam sa podujatie uskutočnilo za optimálnych bežeckých podmienok a vo výbornej atmosfére. V Novej Lesnej vybehlo na trate viac ako 700 bežcov, nordic walkerov, seniorov a bežeckých nádejí v detských kategóriách. Na hlavnej trati bola i rekordérka – skvelá 84-ročná Mária MARCIBALOVÁ, ktorá v tomto úctyhodnom veku porazila množstvo mladších bežcov.

Je známe, že Memoriál Jána Stilla je spojený aj s bohatým sprievodným programom. Tento rok tomu nebolo inak. Už piatkový Night Run – na okruhu v Novej Lesnej bol zárukou príjemného behu a skvelej zábavy. Po otvorení a vystúpení tanečnej skupiny – ONE, speváckom vystúpení Juraja Hnilicu prišla bubnová show skupiny BATIDA. Tá vyvrcholila úspešným oficiálne potvrdeným zápisom do Slovenskej knihy rekordov v najväčšom počte (506) bubnujúcich účastníkov na jednom mieste. Obec Nová Lesná získala ako potvrdenie unikátny certifikát od garanta rekordu J. Sviteka.

Vyvrcholením spoločenskej časti večera bolo uvedenie do života resp. prezentácia unikátnej knihy „ROBO ŠTEFKO“. Každý z bežcov MJS 2018 ju zároveň získal ako darček i s originálnym podpisom, v ktorej môžu prečítať príbeh o našom najúspešnejšom vytrvalostnom atlétovi, dnes už na „bežeckom dôchodku“. Na pódiu boli pri tomto ceremoniáli osobnosti ako Igor Kováč, úspešné paraolympioničky Henrieta Farkašová, Petra Smaržová, Jozef Plachý, a symbolicky bola poliata Tatranskou minerálkou. Potom sa už bežci vydali na trať dlhú 5 700 m. Najrýchlejším bežcom v celkovom poradí bol Gabriel ŠVAJDA (Adidas runners Bratislava), ktorý dobehol do cieľa v čase 19:28. Prvou ženou v cieli bola SIEBELTOVÁ Veronika (Slezan Frýdek Místek) v čase 23:00 min.

V hlavnom behu –„ MJS 2018“, ktorý sa konal v sobotu 14. júla, ako prvý v kategórii mužov dobehol na Hrebienok RÓBERT ŠTEFKO v čase 39:28 min (Klub bežecké legendy), a tento čerstvý 50-nik síce zaostal za svojim rekordom trate, no dokázal poraziť celú vrchársku elitu. Najrýchlejšou ženou bola Tímea MIHOKOVÁ (BK Poprad), s časom 47:53. Kratšiu trať MJS MINI na 6 600 metrov, ktorá bola novinkou v tomto ročníku, ovládli Marián ZIMMERMANN (pro-body.sk & ZRT), a GREŠOVÁ Renáta (AK Kompava). Medzi Nordic Walkermi bol najrýchlejší Jozef ŠOLTÉS z NW-Running Prešov a Jiřina ŠERFELOVÁ zo Štrby.

To, že preteky v Novej Lesné lákajú aj vitálnych seniorov z JDS Poprad a Kežmarok sa preukázalo aj tento rok. V kategórii Seniori – Walking si viac ako 100 účastníkov, ktorí sa do podujatia zapojili vyskúšalo okruh na 1600 metrov. V podobnom počte si súťažili i deti v 10 kategóriách kategóriách, a tie si mohli pod dozorom profesionálnych trénerov vyskúšať i základy atletických disciplín.

Po vyhlasovaní výsledkov odovzdali organizátori finančný príspevok pre Nadáciu – Novorodenec.Sk. O finále programu sa postarala skupina STAR BAND, ktorá roztancovala celé hľadisko. I touto formou sa chceme poďakovať všetkým bežcom za ich výkony, návštevníkom, partnerom a dobrovoľníkom za podporu podujatia a vytvorenie vynikajúcej atmosféry. Už teraz sa tešíme na spoločné stretnutie na jubilejnom 20. ročníku MJS 14.-15. 7. 2019 v Novej Lesnej. Séria „Tatry v pohybe – PRESTIGE TOUR“ pokračuje finálovým podujatím 1.9. 2018 v Poprade.

Kompletné výsledky: https://pretekaj.sk/sk/podujatia/mjs2018,
http://mjs.novalesna.sk/, http://tatryvpohybe.sk/