Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Kalvária na Peknú vyhliadku

Švajčiarsky dom

Adresa: Švajčiarsky dom, 062 01 Starý Smokovec č.7
Tel. číslo: +421 903 319 591
E-mail: [email protected]
Web: www.sherpacaffe.sk/

Švajčiarsky dom patrí k najstarším budovám vo Vysokých Tatrách a jeho história siaha do roku 1856. Nachádza sa v Starom Smokovci na úpätí Slavkovského štítu a hosťom ponúka nádherný výhľad na tatranské štíty. Atraktívna poloha Švajčiarskeho domu je ideálna pre aktívny pobyt v najmenších veľhorách na svete. V jeho blízkosti sa nachádza nielen stanica pozemnej lanovky, ale aj cesta vedúca na Hrebienok, odkiaľ môžete vyraziť na prechádzku, celodennú túru alebo za lezením.

V súčasnosti sa v Švajčiarskom dome nachádza múzeum nosičstva, kaviareň, detský kútik a dva apartmány s vlastnými kuchynkami. Jeden je vybavený samostatnou kúpeľňou so sprchou. Kúpeľňa pre druhý apartmán je síce umiestnená na chodbe, no v jeho bezprostrednej blízkosti. Táto kúpeľňa je v prípade ubytovania viacerých hostí zdieľaná s inými izbami. Ak hľadáte cenovo primerané ubytovanie v príjemných, čistých a jednoducho zariadených  izbách, ste u nás správne. Ubytovanie ponúkame v 2-, 3- a 5-posteľovej izbe s prístupom na pavlač. Celkovo máme k dispozícii 10 postelí a 2 prístelky. Objednať si môžete buď celý apartmán, alebo len izbu s určitým počtom lôžok. V celom objekte je voľný prístup na WIFI. Pre ubytovaných hostí sú k dispozícii 2 parkovacie miesta pred budovou.

V ubytovaní takisto nájdete:

Múzeum horských nosičov Starý Smokovec

Ideou nosičského múzea je zaznamenať  stopu čo najväčšieho počtu ešte činných, ale aj už legendárnych nosičov v tatranských dolinách, popísať ich aktivity, možno osudy. Mnohí už nie sú medzi nami a vláčia svoje náklady po nebeských chodníkoch. Súkromné múzeum prevádzkuje Štefan Bačkor, ktorý sám 18 rokov vynášal náklad na vysokohorské chaty. K múzeu patrí i […]