Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Tímea Mihoková a Štefan Bachratý celkovými víťazmi Zimnej bežeckej série

  • 11.02.2019

Vysoké Tatry, 11.2. 2019

V sobotu vyvrcholil vo Vysokých Tatrách 6. ročník Zimnej bežeckej série. Trasa záverečného kola pod názvom GRAND FINÁLE viedla z Tatranskej Polianky zasneženou cestou na Sliezsky dom do nadmorskej výšky 1670 metrov, kde bol cieľ a zároveň aj vyhodnotenie kola i celej série.

Pretekári v sobotu zdolávali vzdialenosť 6,7 km s celkovým prevýšením viac ako 650 metrov. Cieľovou čiarou pred horským hotelom Sliezsky dom ako prvý prebehol Emil Henček v čase 38 min 05 s, za ním skončil Štefan Bachratý, ktorý týmto výsledkom potvrdil celkové prvenstvo na 6. ročníku Zimnej bežeckej série. Medzi ženami dominovala Tímea Mihoková časom 44 min 40 s a svojim štvrtým víťazstvom absolútne dominovala v sérii medzi ženami.

Prvý medzi skialpinistami skončil Ľubomír Valko v čase 50 min 51 s a víťazkou medzi skialpinistkami sa stala Katarína Bohušová, ktorá zdolala trať za 1h0d 8min 8s.

Grand finále ukončilo celú Zimnú bežeckú sériu, ktorá preverila schopnosti a všestrannosť bežcov na 4 rôznych trasách v regióne Vysokých Tatier. Absolútne prvenstvá si v tomto ročníku vybojovali Štefan Bachratý z tímu davorin.sk a Tímea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad. Celkovo organizátori rozdali 21 krásnych sklenených trofejí pre prvých troch v jednotlivých vekových kategóriách.

Kompletné výsledky: https://pretekaj.sk/sk/vysledky/zbs2018/551?category=3198

Zimná bežecká séria je súčasťou projektu “Tatry v pohybe”, ktorý pripravuje Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry v spolupráci s tatranskými a podtatranskými športovými klubmi a OOCR Región Vysoké Tatry.

“Tatry v pohybe” ponúknu v roku 2019 mnoho ďalších zaujímavých športových podujatí a aktivít pre širokú verejnosť. Najbližším podujatím je Beh k Hubertovi, ktorý sa uskutoční 16.3. v Kežmarku. Bežecké podujatia vo Vysokých Tatrách budú pokračovať na jar bodovanou sériou PRESTIGE TOUR, ktorú otvorí 4.5. City Trail v Starom Smokovci. Tatry v pohybe “PRESTIGE TOUR” už tradične pozostávať z 5 bežeckých pretekov rôznej dĺžky a obtiažnosti v regióne Vysokých Tatier, pre všetkých účastníkov bude pripravená jedinečná zberateľská kolekcia medailí, z ktorej si budú môcť vyskladať panorámu našich veľhôr spolu s nápisom TATRY.

Bližšie informácie:
Zimná bežecká séria 2018-2019: www.sportTATRY.sk
Tatry v pohybe: tatryvpohybe.sk