Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Kalvária na Peknú vyhliadku

Tatry budú v pohybe aj počas jesenných a zimných mesiacov

  • 05.11.2018

Vysoké Tatry, 2.11.2018

Celoročná séria podujatí Tatry v pohybe pokračuje aj v jesenných a zimných mesiacoch. Pre milovníkov behu pripravili organizátori v spolupráci s OOCR Región Vysoké Tatry a Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry už 7. ročník Zimnej bežeckej série.

Séria bude odštartovaná tradičnými pretekmi „Steeplechase“ v  Tatranskej Lomnici. Ako už samotný názov naznačuje, nebude to iba o behu.

Na pretekárov čaká prekážková dráha v Jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici. Beh si spestria o preskoky cez pevné prekážky“ hovorí organizátor podujatia Peter Végh zo športového klubu SportTatry.sk Súťažiaci si zmerajú sily na trati dlhej 7 km (muži) a 4 km (ženy). Steeplechase run je prvým kolom bodovanej bežeckej série, ktorá pozostáva zo 4 pretekov. Trasy a ich profily sú nastavené tak, aby čo najviac preverili všestrannosť pretekárov počas celej Zimnej bežeckej série. „Siedmy ročník podujatia opätovne kombinuje behy v rôznych časoch a zaujímavých lokalitách regiónu Vysokých Tatier. Pretekári sa v druhom kole  10.12. presunú do Štrby, kde ich čaká nočný beh okolo zaniknutej stredovekej osady Šoldov. Tretie kolo štartuje 12.1.  pri východe slnka v areáli golfového rezortu Black Stork v Tatranskej Lomnici a vo štvrtom kole budú musieť účastníci absolvovať beh do vrchu z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom, s celkovým prevýšením temer 700 metrov. V rámci finálového kola budú 9.2. vyhlásení aj celkoví víťazi série“, dodáva Peter Végh.

Okrem Zimnej bežeckej série sa počas tretieho januárového víkendu uskutočnia aj ďalšie 2 zaujímavé  športové podujatia pre širokú verejnosť. V sobotu 19.1. organizuje Sportcentrum Galfy atraktívne nočné preteky Vertical Grand Tour, kde si svoje sily na zjazdovke v Tatranskej Lomnici vzájomne zmerajú skialpinisti, bežkári a bežci. Nedeľa bude zase patriť vyznávačom bežeckého lyžovania. Na Štrbskom Plese sa bude v réžii Športového klubu Štrba konať VI. ročník populárnych verejných pretekov Štrbské bežky, nad ktorými už tradične držia záštitu bratia Timkovci z obľúbenej skupiny No Name.

Bližšie informácie a on-line registrácia na preteky:  www.tatryvpohybe.sk

Tlačová správa Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry

Adresa: Vila Alica 36, Starý Smokovec, Vysoké Tatry
Kontakt:
email: [email protected]
Tel.: 0911 406 800