Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Tatranské rozprávkové putovanie plné noviniek aj tento rok!

tatranske putovanie deti leto tatry
  • 01.06.2022

Vyrazte za dobrodružstvom a objavte až štyridsaťpäť indícií v teréne. Tatranské rozprávkové putovanie spoločne s Denníkom dobrodruha opäť odštartovali Medzinárodným dňom detí vo Vysokých Tatrách. Na všetkých dobrodruhov, okrem rozprávkových postavičiek, čaká plno zábavy, súťaž o skvelé ceny, rozprávky, hlavolamy, zľavové kupóny,  mapa so zaujímavosťami či plno ďalších noviniek.

Tatranské rozprávkové putovanie zaujme malých aj veľkých. Obľúbený projekt totižto aj tento rok prináša množstvo noviniek:

Indície všade navôkol!

Trinásť minuloročných úloh vystriedala tajnička v mape, do ktorej je potrebné vyplniť písmenká alebo slová. Tie sa ako indície pod rôznymi číslami skrývajú po celých Vysokých Tatrách od Štrbského Plese, cez Vyšné Hágy, Tatranskú Polianku až po Tatranské Matliare či Poprad. Celkovo štrnásť zaujímavých lokalít odhalí až štyridsaťpäť indícií. Pomáhať pri hľadaní budú i pomôcky v denníku alebo mapa s fotkami daných miest. Všetky indície sú pritom na verejne dostupných miestach bez podmienky vstupu.

Nová Lesná je naozaj nová!

Novinkou v denníku je i pridaná lokalita – Nová Lesná s množstvom zaujímavých miest ako napríklad Park horských vodcov, socha Janka Počúvaja, Sinajská kaplnka či Fotopoint s najkrajším výhľadom na Tatry. To všetko doplnené i o dve indície a krásne prostredie.

Aha, hlavolam, tajnička, omaľovánka!

Denník dobrodruha okrem rozprávok, zaujímavých faktov a mapy pomáha deťom tráviť čas i inak. Zábava v podobe rôznych nových hlavolamov čaká na každej strane. Zabavia sa malý i veľký.

Zľava, fíha!

Nadšenie obohatené o ďalšie nadšenie. Desať kupónov, ktoré ponúkajú zľavu, darček alebo niečo zadarmo je možné využiť pri hľadaní indícií. Všetky sú na 37 strane v Denníku dobrodruha. Ak niekomu bude málo hľadať indície, môže využiť i všetky kupóny. Výber je naozaj široký: zľavy na vstupy do galérií, zľava na bowling, darček k vstupenke, zľava na konzumáciu a pod.

Súťaž, to je klasika, ktorá nesklame!

Áno, celú tu zábavu je možné zakončiť zapojením sa do súťaže o hodnotné ceny. I tento rok do 31.10.2022 deti hrajú o pobyty, vstupy do wellnessov, vstupy do galérií, vecné ceny, cyklo-výlet a množstvo ďalšieho. Oplatí sa, pretože v Tatranskom rozprávkovom putovaní vyhráva celá rodina. Stačí nájsť aspoň 20 indícií, ukázať ich v jednom z informačných centier a získať Certifikát dobrodruha spolu so žrebovacím lístkom a pohľadnicou, ktorú je možné si vymaľovať podľa seba.

Tatranské rozprávkové putovanie trvá do 1.6.2022 do 31.10.2022. Denník dobrodruha si je možné zadarmo vyzdvihnúť v informačných kanceláriách na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci, v Tatranskej Lomnici a tento rok i v Poprade. Na týchto miesta je rovnako možné sa s denníkom preukázať a za aspoň 20 nájdených indícií sa zapojiť do súťaže o hodnotné ceny.

Všetky informácie na www.tatry.sk/rozpravkove-putovanie alebo v informačných kanceláriách.

Facebook: www.facebook.com/tatranskerozpravkoveputovanie

Instagram: www.instagram.com/tatranska_informacnakancelaria


Spracovalo: Združenie cestnového ruchu Vysoké Tatry

Projekt realizovaný s podporou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.