Top udalosti

Skialpinizmus Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso

Lavínové kurzy

Tatranský ľadový dóm zatvorený

Kalvária na Peknú vyhliadku

Tatranské kultúrne leto KOMORNE

  • 11.06.2020

Starý Smokovec, 11.6.2020

Na Tatranské kultúrne leto sa môžete tešiť aj tento rok, tentokrát v komornejšom štýle. Pripravili sme seriál víkendových podujatí počas mesiacov júl a august tak, aby každý piatok, sobota i nedeľa ponúkli našim hosťom a návštevníkom Vysokých Tatier kultúrne vyžitie. Celé sme to zastrešili pod ústredným názvom Tatranské kultúrne leto KOMORNE.

Každý piatok večer po zotmení budeme premietať celovečerné filmy v mestskom parku Tatranská Lomnica v rámci Tatranského letného kina. Každú sobotu popoludní na tom istom mieste uvedieme divadlo pre deti. Nuž a na nedeľné popoludnia sme pripravili úplnú novinku. Herci a recitátori budú čítať povesti, báje a rozprávky o Vysokých Tatrách v sprievode hudobného hosťa. Tieto komorné podujatia sme nazvali Príbehy z Tatier a uskutočnia sa v malebných prírodných zákutiach v ôsmich tatranských osadách – vo Vyšných Hágoch, Novej Polianke, Tatranskej Polianke, Tatranských Zruboch, Novom, Dolnom a Starom Smokovci a Tatranskej Kotline. Týmto predstavíme netradičné miesta, kde sa doteraz nikdy podujatia nekonali a mnohí návštevníci Tatier ich ani nepoznajú. Aj takto pred verejnosťou zviditeľníme jednotlivé časti mesta.

Záver leta bude patriť Dňom mesta Vysoké Tatry na prelome augusta a septembra počas predĺženého víkendu (nedeľa-utorok – štátny sviatok).

V nedeľu 30. augusta uskutočníme už 16. ročník tradičnej charitatívnej akcie Tatranská letná dražba v mestskom parku Tatranská Lomnica. Pripojíme k tomu nejaký dobrý koncert. Na tom istom mieste sa o deň na to, 31. augusta večer, uskutoční premietanie filmov o Vysokých Tatrách. Vyvrcholením troch Dní mesta Vysoké Tatry bude Tatranský galavečer na štátny sviatok 1. septembra 2020 podvečer v Grand Hoteli Bellevue Horný Smokovec, kde odovzdáme výročné ceny mesta za uplynulý rok 2019 a nebude chýbať ani hodnotný kultúrny program.

Tatranské kultúrne leto sa bude konať napriek obmedzeným finančným zdrojom. Veríme, že jeho komorná verzia Vás osloví a prídete si vychutnať kultúru v jednotlivých tatranských osadách.

 

Zdroj: Kultúrne oddelenie mesta Vysoké Tatry
Úprava: Redakcia tatry.sk


regiontatry zakopane  sacr_footer logo-nostalgicketatry

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR