Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Tatranská múzejná noc tentokrát on-line

noc muzei tanap online
  • 14.05.2021

Do celoslovenskej akcie Noc múzeí a galérií sa v tretiu májovú sobotu zapoja aj Štátne lesy TANAP-u. Šiesty ročník Tatranskej múzejnej noci však bude na rozdiel od tých predošlých iba on-line.

„Keďže súčasná situácia nepraje hromadným akciám, hľadali sme inú alternatívu a rozhodli sme sa, že Múzeum TANAP-u sprístupníme záujemcom nevšednejším spôsobom. Priamo v expozícii odohrá pred jednou z diorám koncert skupina Rasdalman, ktorá vznikla v roku 2014 v Poprade okolo básnika a speváka Rasťa Daleckého. Svojím autorským repertoárom sa kapela hlási k súčasnému folku, jej skladby sú inšpirované prírodným a ľudským bytím. Popri piesňach dostáva počas vystúpení priestor aj poézia, takže je sa na čo tešiť,“ hovorí Zuzana Homolová, vedúca Výskumnej stanice a Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici.

On-line koncert si budú môcť fanúšikovia Tatranskej múzejnej noci vychutnať priamo na webstránke Štátnych lesov TANAP-u už túto sobotu, stačí, ak si kliknú na link, ktorý bude zverejnený na www.lesytanap.sk krátko pred 18.00 hodinou. Okrem umeleckého zážitku na nich na webe čaká i virtuálna prehliadka múzea, prostredníctvom dokumentárnych filmov, ktoré nájdu vo video galérii, sa môžu zoznámiť aj s činnosťou Štátnych lesov TANAP-u a prírodným prostredím najstaršieho národného parku na Slovensku. „Je pravda, že ľudia boli z minulých rokov zvyknutí na bohatší a najmä pestrejší program, no snáď táto pandemická situácia konečne pominie a vrátime sa k pôvodnému konceptu Tatranskej múzejnej noci,“ dodáva vedúca Výskumnej stanice a Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici.

Prvý ročník Tatranskej múzejnej noci sa uskutočnil v roku 2015, jej dejiskom bolo Múzeum TANAP-u v Tatranskej Lomnici, časť programu sa odohrávala aj v exteriéri. Návštevníci sa mohli zoznámiť s prácou výskumníkov a činnosťou Štátnych lesov TANAP-u, priestor dostali aj zaujímaví hostia či dokumentárne filmy o prírode a nechýbali ani prednášky a besedy. Vlani sa podujatie neuskutočnilo pre pandémiu koronavírusu, tento rok sa niektoré múzeá a galérie rozhodli do nej zapojiť aspoň v oklieštenej forme. Patronát nad tohtoročnou celoslovenskou akciou Noc múzeí a galérií prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Zdroj: Štátne lesy TANAP-u