Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Štátne lesy TANAP-u na veľtrhu ITF Slovakiatour

  • 22.01.2020

Tatranská Lomnica, 20. januára 2020

Štátne lesy TANAP-u budú mať aj tento rok zastúpenie na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorý svoje brány otvorí už tento štvrtok. V bratislavskej Incheba EXPO aréne sa už tradične predstavia v expozícii Prešovského kraja, ktorú nájdete v hale B, stred.

„Tak ako po minulé roky, aj tentokrát návštevníkom priblížime predovšetkým ponuku voľnočasových aktivít v Tatrách, ale aj činnosť Štátnych lesov TANAP-u, ktoré sú okrem iného aj správcom turistickej a informačnej siete na území Tatranského národného parku,“ konkretizuje Igor Stavný zo Štátnych lesov TANAP-u.

Okrem informačných brožúrok o Expozícii tatranskej prírody a Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici, ktoré prevádzkujú Štátne lesy TANAP-u, záujemcovia nájdu na pulte napríklad aj informačné materiály o náučných chodníkoch nachádzajúcich sa na území Tatranského národného parku či časopis TATRY – dvojmesačník o krásach tatranskej prírody, jej ochrane, starostlivosti o lesné ekosystémy, turistike, športe a cestovnom ruchu v TANAP-e, ktorý v Tatrách vychádza už od roku 1962.

Tých, ktorí majú chuť zasúťažiť si, istotne poteší kvíz. „V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Severovýchod Slovenska sme pripravili prezentáciu zameranú na prírodu Tatier. Formou jednoduchých otázok si návštevníci budú môcť nielen overiť svoje znalosti, ale istotne ich potešia aj zaujímavé vecné ceny,“ dodáva Stavný.

 

Spracovala: Mgr. Martina Petránová, koordinátor vonkajšej komunikácie Štátnych lesov TANAP-u

Tel.: 0902 130 778, 0903 987 594, e-mail: [email protected]

www.lesytanap.sk