Top udalosti

Skialpinizmus Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso

Lavínové kurzy

Tatranský ľadový dóm zatvorený

Kalvária na Peknú vyhliadku

Spustenie novej stránky Vysoké Tatry vo filmoch!

  • 19.03.2021

Vysoké Tatry, 19.3.2021

Pandémia koronavírusu a práca z homeofficu nám umožnila venovať sa témam, na ktoré sme si dlho robili zálusk, ale v informačných kaceláriách nám na ne neostal čas. Takouto témou boli aj Tatry vo filmoch. Vysoké Tatry odjakživa fascinovali domácich ale aj zahraničných filmárov. Práve preto sme pre všetkých milovníkov filmov a Tatier vytvorili novú stránku na našej doméne tatry.sk s názvom Vysoké Tatry vo filmoch.

Na túto stránku budeme každý týždeň pridávať jeden nový film alebo seriál, ktorý sa natáčal v našich malebných Vysokých Tatrách. Na našej novej stránke si budete môcť prečítať zaujímavosti o filmoch, dozvedieť sa, kde v Tatrách sa film natáčal, prezrieť si galériu, ale aj pozrieť si tieto filmy na youtube zdarma. Vďaka časovým stopám záberov, ktoré sme iba pre vás pripravili, bude pre vás hračka nájsť si zábery Tatier vo filme.

Dozviete sa napríklad, ktorý film bol natoľko hrôzostrašný, že bol vo Švédsku až do roku 1972 zákazaný, akú cennú rekvizitu našli na dne Štrbského plesa v roku 2018 alebo ktorú tatranskú chatu premenovali počas natáčania na Chatu Šuhaj a mnohé iné zaujímavosti!


regiontatry zakopane  sacr_footer logo-nostalgicketatry

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR