Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Špičkové technológie pre bezpečnejšie zážitky vo Vysokých Tatrách

  • 24.09.2020

Vysoké Tatry, 23. septembra 2020

Horské stredisko Vysoké Tatry začína testovať novú špičkovú technológiu, ktorá by mala ešte viac zvýšiť bezpečnosť návštevy jeho prevádzok. Premiérovo v horskej reštaurácii Hrebienok bola na všetkých najfrekventovanejších dotykových povrchoch inštalovaná antimikrobiálna fólia COVERSAFE.

Test technologickej novinky prichádza v období zvyšujúcich sa nárokov na hygienu a dezinfekciu priestorov, v ktorých sa vyskytuje väčšie množstvo návštevníkov. Prísne hygienické a dezinfekčné štandardy sa vo Vysokých Tatrách rozhodli ešte viac zvýšiť využitím fólie, ktorá bráni prenosu vírusu a sama dokáže likvidovať baktérie na svojom povrchu,

Fólia využíva bázicky prírodnú a revolučnú technológiu, ktorá zabraňuje prenosu akýchkoľvek patogénov (vírusy, baktérie, kvasinky a plesne) a vďaka tejto revolučnej technológií dokáže samostatne zničiť za jednu hodinu 90% všetkých mikróbov nachádzajúcich sa na danom povrchu. Zároveň nie je cytotoxická (nepoškodzuje ľudské bunky) a preto je absolútne bezpečná pre ľudí a životné prostredie, čo potvrdili aj testy v akreditovaných laboratóriách,“ uviedol Andrej Ďurica zo spoločnosti Gergonne Slovensko, ktorá fóliu a inštaláciu zabezpečila. Hrebienok patrí medzi obľúbené a často navštevované lokality, takže práve preto sme sa rozhodli otestovať novinku práve tu. Okrem samotnej reštaurácie sme fóliu inštalovali aj v priestore pokladní na pozemnú lanovku a v priestoroch športového obchodu Tatry Motion. Fóliu chceme aplikovať aj na všetky dotykové plochy v samotnej lanovke na Hrebienok,“ informoval manažér horského strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Prevádzkovateľ horského strediska Vysoké Tatry aj naďalej apeluje na všetkých návštevníkov, aby dodržiavali všetky odporúčané preventívne opatrenia – do lanoviek a objektov vstupovali s prekrytím úst a nosa, využívali dostupné prostriedky na opakovanú dezinfekciu rúk, dodržiavali v rámci možností odporúčané odstupy. Horské stredisko naďalej vykonáva zvýšenú dezinfekciu dopravných zariadení ako aj ďalších prevádzok a dodržiava všetky relevantné nariadenia a odporúčania ÚVZ SR.

Zdroj: Tatry mountain resorts, a.s.