Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Snežné psy alebo eskimácky víkend pod Lomnickým štítom

  • 09.02.2024

VYSOKÉ TATRY, 8. 2. 2024

Tatranská Lomnica bude cez víkend patriť nielen lyžiarom, ale aj ďalšiemu ročníku obľúbeného rodinného podujatia Snežné psy.

Dva dni plné súťaží, rozprávok, vystúpení psíkov a dobrodružných hier čakajú na všetkých, ktorí sa rozhodnú stráviť čas v lyžiarskom stredisku pod Lomnickým štítom. Deti sa ako správni objavitelia budú môcť zúčastniť dobrodružnej expedície od pólu k pólu a plniť počas nej rôzne zábavné úlohy.  

Pripravené budú ukážky zásahu psovodov Horskej záchrannej služby s lavínovými psami, ktorí sa budú snažiť vypátrať a vyslobodiť človeka spod lavíny. Chýbať nebudú ani skutočné psie záprahy, na ktorých sa budú môcť malí objavitelia aj previezť. Na pódiu priamo v areáli lyžiarskej školy Maxiland bude na návštevníkov čakať aj bohatý sprievodný program: divadelno-pesničková šou Miško s Líškou, Halibanda, hry, súťaže, rozhovory a ukážky výcviku psíkov a veľa ďalšieho. Podujatie sa bude konať počas prevádzky lyžiarskeho strediska, takže rodiny budú môcť spojiť návštevu podujatia aj s lyžovačkou. Vstup na podujatie je bezplatný.

Dôležitá informácia sa týka dopravy a parkovania. Okrem možnosti spoplatneného parkovania na kaskádovom parkovisku priamo v stredisku bude k dispozícii aj bezplatné parkovisko v areáli bývalého Eurocampu na začiatku Tatranskej Lomnice, odkiaľ bude do centra Tatranskej Lomnice a späť premávať v sobotu aj v nedeľu od 10:00 do 17:00h v 20 min. intervaloch bezplatná kyvadlová doprava (výluka v čase 12:20 -13:00).

Zdroj: TMR

Foto: Marek Hajkovský