Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Sedlo Prielom je už otvorené

  • 02.10.2023

Vysoké Tatry, 29.10.2023

Prechod sedlom Prielom je pre turistov bezpečnejší a komfortnejší aj vďaka fixným reťaziam, ktoré sa nám dnes podarilo osadiť spoločne s dobrovoľníkmi.

Pracovníci Strediska starostlivosti o turistickú infraštruktúru Správy Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnice sa spoločne s dobrovoľníkmi z turistického klubu Hikemates pustili do zaisťovania jedného z najnáročnejších úsekov modro značenej turistickej trasy, ktorá spája Veľkú Studenú a Bielovodskú dolinu, už ráno. Najprv odstránili uvoľnené skaly a na exponovaných miestach zo strany od Zbojníckej chaty postupne osadili aj fixné reťaze, ktoré vyniesli do sedla na svojich chrbtoch. Ich celková dĺžka predstavuje stopäťdesiat metrov, ďalších tridsať metrov pribudlo v Prielome už pred niekoľkými týždňami.

Ešte raz ďakujeme dobrovoľníkom. Vďaka ich iniciatíve bude prechod týmto úsekom pre návštevníkov tejto časti Vysokých Tatier nielen komfortnejší, ale predovšetkým bezpečnejší. Verím, že so spoluprácou ani zďaleka nekončíme a už čoskoro sa stretneme pri ďalších spoločných projektoch,“ hovorí Peter Spitzkopf, námestník riaditeľa Správy Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici.

Do akcie sa zapojila takmer dvadsiatka dobrovoľníkov, ktorí prišli s nápadom podať Tatranskému národnému parku pomocnú ruku. „Sme zvyknutí robiť takéto aktivity, veď sme turistický klub a podobné akcie organizujeme niekoľkokrát za rok,“ konštatuje Patrik Pajta, predseda turistického klubu Hikemates.

Keďže práce sa podarilo dokončiť ešte v piatok, od soboty je sedlo Prielom opätovne otvorené pre návštevníkov. Turistom pripomíname, že na túto trasu sa vzťahuje sezónna uzávera, ktorá sa v Tatranskom národnom parku začína 1. novembra. Dovtedy si môžu užívať jesennú turistiku bez obmedzení.

Zdroj: Správa Tanap-u