Top udalosti

PSOTKOV MEMORIÁL

CVIČENIA PRE ZDRAVIE

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Múzeum kinematografie a fotografie

Putovanie za históriou

Prípravy na letnú sezónu v Regióne Vysoké Tatry sú v plnom prúde

  • 30.04.2018

STARÝ SMOKOVEC

27. apríl 2017 – Región Vysoké Tatry sa po úspešnej zimnej sezóne intenzívne pripravuje na jarnú a letnú sezónu 2018. Počas nadchádzajúcich jarných a letných mesiacov Región Vysoké Tatry ponúkne návštevníkom regiónu bohatý program a komplexné služby.

Počas nasledujúcich jarných a letných mesiacov prázdnin si na svoje príde v regióne Vysokých Tatier naozaj každý. Pre návštevníkov sú na nasledujúce mesiace pripravené produkty a aktivity ako pre komerčné subjekty, tak pre rodiny s deťmi, aktívnych ľudí a milovníkov športu, tak aj pre tých, ktorí majú radi kultúru, históriu či zdravý životný štýl. Hlavne v mimosezóne je možné si vychutnať pokoj, krásu a všadeprítomnú pozitívnu energiu hôr. „Netreba zabúdať, že Tatry sú aj o množstve produktov na zveľadenie tela a duše, kam je dôležité zahrnúť aj klimatické kúpele. Týmito boli kedysi Vysoké Tatry vďaka klimatoterapii – fyzikálnej liečbe, vyhľadávané a známe.“ Skonštatovala Veronika Littvová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Tatranci hodnotili z hľadiska návštevnosti uplynulú letnú sezónu ako veľmi vydarenú a dúfajú, že naše veľhory pritiahnu návštevníkov aj počas blížiacich sa jarných a letných mesiacov, kedy ich tu čaká príjemné počasie vhodné aj na turistiku či prechádzky, nádherné výhľady a samozrejme kvalitné služby.

Ubytovatelia, podnikatelia a samosprávy v spoluprácou s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu pripravili pre domácich aj zahraničných turistov ako aj tatrancov bohatý program, kvalitné služby a množstvo atraktívneho sprievodného programu, ktorý príjemne doplní turistické aktivity a športové vyžitie.

Májovka – Skalnaté pleso – 28.-29.4.2018 a 5.-6.5.2018
• V prevádzke budú lanovky, cykloturistika, horské káry, Rudolf Jelínek rituál s hruškou, turistika
• Skalnaté pleso: animácie + zábava v Kamzíkove, Kamzičia olympiáda v Svištej krajinke, horské káry
• Starý Smokovec: Výlety lanovkou na Hrebienok, prechádzky k horským chatám a vodopádom, cyklotrasy, Rudolf Jelínek Rituál s hruškou
• Štrbské Pleso: Vyhladikove výlety lanovkou, Solisko 1840mnm
• Tatranská Lomnica – Humno
• Bohužial majová grilovačka a jarná lyžovačka sa nepodarila zrealizovať
• Budeme sa to však snažiť kompenzovať grilovačkou a iným programom v Humne

1. máj vo Vysokých Tatrách – Tatranská Lomnica, Starý Smokovec – 1.5.2018
Možnosť pestrého kultúrneho a spoločenského vyžitia pre návštevníkov Vysokých Tatier počas štátneho sviatku a jemu predchádzajúcemu víkendu, ktorý sa tak môže predĺžiť až na štyri dni. Retro prvomájový sprievod, Tatranský majáles s bohatým kultúrnym programom i stavaním mája a atraktívnymi interaktívnymi prvkami zábavy pre deti.

CITY TRAIL – Starý Smokovec – 5.5.2018
City Trail je prvý pretek pohárovej série Prestige tour a jedným z podujatí Tatry v pohybe. Všetci účastníci získajú unikátne medaile, ktoré spolu s ďalšími podujatiami Prestige tour vytvoria sériu s panorámou Vysokých Tatier.

Festival zdravia prírody a regenerácie – Starý Smokovec – Tatranská Lomnica – 1.5.-1.12.2018
Pokračovanie festivalu medzinárodného charakteru zameraný na propagáciu Vysokých Tatier ako miesta s prírodnými krásami, výbornými klimatickými podmienkami, prepojený na aktivity podporujúce zdravie, šport a regeneráciu organizmu. Jednotlivé aktivity festivalu sú paletou rôznych aktivít od podujatí so zameraním na zdravú stravu, starostlivosť o fyzické telo a pohybové aktivity, poznávanie zákonitostí prírody a prepojené sú s kultúrnym programom, koncertami a prednáškami.

Tatranský deň detí a Rajec High Tatras Night Run – Štrbské Pleso – 25.-26.5.2018
Celodenný športový program pre rodiny a deti, večerný beh v okolí Štrbského plesa pre deti (25.05.) aj dospelých (26.05.) Obľúbené bežecké podujatie spojené s dennými kultúrnymi a hudobnými programami pri príležitosti osláv Dňa Detí.

Tatry deťom – Tatranská Lomnica – 1.6.2018
Veľká show pre všetky deti, ale aj ich rodičov, ktorí zavítajú do Vysokých Tatier počas Medzinárodného dňa detí na predĺžený víkend. Tentokrát pôjde o zameranie na muzikál v detskom podaní.

Odomknutie vôd jazera Štrbského plesa – Štrbské Pleso – 15.6.2018
Tradičné symbolické odomknutie vôd jazera Štrbského plesa, sprevádzané atrakciami pre návštevníkov, kultúrnym programom a akciami pre návštevníkov. Symbolickým odomknutím vôd jazera Štrbského plesa na Štrbskom Plese sa otvára letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách a začína sa člnkovanie na jazere v roku 2018

Otvorenie letnej turistickej sezóny – Vysoké Tatry – 15.-17.6.2018
Otvorenie letnej turistickej sezóny má už vo Vysokých Tatrách svoju tradíciu. Ide o sériu víkendových podujatí, ktoré na seba navzájom nadväzujú. V piatok sa začína vernisážou novej výstavy v mestskej výstavnej sieni Vila Flóra, sobote dominuje Stretnutie pri Kyselke, veľký otvárací koncert TKL v areáli Kúpeľov v Novom Smokovci a v nedeľu v jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici sa uskutoční
Tatranský juniáles, ktorého súčasťou bude aj II. ročník celoslovenskej súťaže v kosení ručnou kosou „Kosenie pod Tatrami.“ Aktivity sa zúčastnia účinkujúci i súťažiaci kosci z viacerých slovenských obcí a miest a vďaka medializácii tohto víkendu aj návštevníci z celého Slovenska.

Tatranské kultúrne leto – Starý Smokovec, Tatranská Lomnica, 15.6.- 1.9.2018
Ide o seriál víkendových programov počas letnej turistickej sezóny v trvaní 2,5 mesiaca. Zámerom je ponúknuť široké spektrum kultúrneho vyžitia počas letného pobytu vo Vysokých Tatrách ubytovaných návštevníkom, ale aj tzv. víkendovým turistom každý piatok, sobotu i nedeľu. V roku 2018 sa TKL zúčastnia účinkujúci z viac ako 15 miest a obcí Slovenska a minimálne 5 rôznych krajín Európy.

Popradské kultúrne leto – Poprad máj – august 2018
Séria letných podujatí s miestom realizácie v meste Poprad. Súčasťou sérii podujatí je Otvorenie letnej sezóny, Rallye Tatry, Poprad Farm Fest, Oslavy 770. výročia mestskej časti Veľká, Via Italia, Made in Slovakia. Cieľom je prilákať návštevníkov do Popradu a predstaviť Poprad ako mesto zážitkov a gastronómie.

Tatry Running Tour – VIII. ročník – Štrbské Pleso – 15. – 17. 6 2018
Jediné trojdňové etapové bežecké preteky na Slovensku, s disciplínami Night run, Cross Run, Sky&Clouds Run, Nordic Walking, Interski Run.

Tenisový turnaj ATP Challenger Tour – Poprad – jún, júl 2018
Turnaj patrí do challengerovej série ATP a je jedným z najvýznamnejších medzinárodných tenisových podujatí organizovaných na Slovensku. O turnaj je veľký mediálny záujem, aj v súvislosti s účasťou popredných slovenských hráčov ako napr. V poslednom ročníku Martin Kližan či Lukáš Lacko, ale aj medzinárodnými tenisovými hviezdami, kedy sa turnaja zúčastnili zahraniční tenisti ako Jiří Novák, Janko Tipsarevič, Marcos Baghdatis, patriaci aj v súčasnosti medzi uznávaných tenisových profesionálov.

Megaotváračka letnej sezóny – AquaCity Poprad – 29.6.-1.7.2018
Séria podujatí s bohatým programom pre rodiny s deťmi a privítanie leta s maskotmi, súťažami, zábavou v aquaparku a symbolické privítanie a otvorenie leta. Animačné a športové programy pre celú rodinu aj jednotlivcov, v sprievode koncertov, divadiel a kultúrneho programu.

Bláznivé leto v Aquaparku – víkendové programy – AquaCity Poprad – 29.6.-2.9.2018
Animačné programy prinášajú do regiónu zábavu a potešenie pre domácich ale aj turistov,pre malých a veľkých. Víkendy, letný program, detský tábor plné zábavy sa stávajú atraktívnym využitím voľného času a radosti.

Festival Eurorchestries – Starý Smokovec – 25.6.-1.7.2018
Medzinárodný festival mládežníckych zborov a orchestrov. Päť hodnotných koncertov na území viacerých mestských častí Vysokých Tatier.

Štrbské folklórne slávnosti – Štrba – 30.6.2018
18. ročník spevu a tanca. V programe sa predstavia folklórne súbory zo Štrby, slovenských miest a zahraničia. Návštevníkom ponúkneme aj krásu krojov a dobového remeselníckeho náradia na prípravu a spracovanie textílií a hospodárskeho náradia, ktoré máme zachované v našom miniskanzene v Štrbskej drevenici.

LETO S KOMÉTOU – Poprad – Vysoké Tatry
Tatranská historická električka KOMÉTA bude v letnej sezóne 2018 premávať na tratiach tatranských elektrických železníc.

ALTAN FEST – Tatranská Lomnica – 5.7.2018
Multižánrový minifestival za účasti hudobných formácií rôznych menšinových žánrov z celého Slovenska. Termín je stanovený na júlový štátny sviatok, kedy sa nikde v okolí nekonajú žiadne iné podujatia a preto sa tento festival teší značnej diváckej priazni.

Malý štrbský maratón – Štrba – 8.7.2018
41. ročník maratónu s medzinárodnou účasťou. Tradičná 31 km trať zo Štrby do Liptovskej Tepličky a 10 km trať zo Štrby cez Vyšnú a Nižnú Šuňavu, pre bežcov aj Nordic Walking. Preteky sú zaradené do série Tatry v pohybe Prestige Tour 2018.

Divadelný festival Stretnutia – Tatranská Lomnica, Starý Smokovec – 13.-15.7.2018
Festival divadla pre deti a dospelých, počas ktorého sa predstavia amatérske divadelné súbory z celého Slovenska. Festival má dlhodobú tradíciu, pôjde už o jeho 15.ročník.

Rezbárske sympózium – Štrbské Pleso – 21.-22.7.2018
Po úspešnom I. ročníku rezbári z Liptova a Horehronia sa budú venovať tematike figurálnych plastík, ľudovému odievaniu a folklóru.

Benátska noc 2018 – Štrbské Pleso – 14.7.2018
5.ročník podujatia, ktoré vzniklo s cieľom oživenia historických podujatí a svoj cieľ každoročne postupne napĺňa. Člnkovanie na hladine jazera Štrbské pleso pri západe slnka, doplnené o kultúrny program pre návštevníkov. Romantické člnkovanie na Štrbskom Plese, jemné tóny harfy a živé zrkadlové sochy. Romantický večer spríjemní kultúrny program, kulinárske ochutnávky z grilu a degustácie vín.

Ľudové umelecké remeslá – Štrbské Pleso – 21.-22.7.2018
Medzinárodná prehliadka ľudových umeleckých remesiel v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier, kde sa predstaví okolo 100 ľudových remeselníkov. Ide o druhý ročník tohto podujatia.

Štrbská Športová Smršť, Noc bojovníkov – Štrbské Pleso – 21.7.2018
Netradičné podujatie na tradičnom mieste. Československý pohár zmiešaných dvojíc do 105 kg, Noc tatranských bojovníkov,koncert populárneho speváka, netradičné športové disciplíny a vystúpenia, ukážky zásahov bezpečnostných zložiek, ukážky práce psovodov, atrakcie pre deti, programom bude sprevádzať známy slovenský moderátor.

Tatry Tour – cyklistické preteky – Horný Smokovec, Poprad – 28.7.2018
15. ročník cestných cyklistických pretekov, najprestížnejší pretek svojho druhu v Strednej Európe, s traťou, ktorá prechádza najlukratívnejším turistickým regiónom Slovenska.

Made in Slovakia – festival slovenskej kultúry a remeselných výrobkov – Poprad – 1.- 4.8.2018
Cieľom podujatia je prezentovať domácim i zahraničným návštevníkom to, čím je Slovensko charakteristické a výnimočné. Aj v poradí 7. ročník festivalu do Popradu privedie originálne a autentické slovenské výrobky a ľudovoumeleckú tvorbu.

Medvedie dni 2018 – Hrebienok prvý augustový víkend 2018
11. ročník obľúbeného tatranského medvedieho festivalu Päť dní plnej medvedej atmosféry a zábavy pre deti i dospelých. Nebudú chýbať nové medvedie hry a súťaže, zábavné detské divadelné predstavenia a množstvo sprievodného programu, ktorý poteší každého návštevníka.

Svište na Plese 2017 – Štrbské Pleso – 25.-26.8.2018
Tradičné, veľmi obľúbené víkendové letné podujatie na Štrbskom Plese. Inšpiratívne podujatie pre deti, kedy za plnenie rôznych súťažných úloh môžu deti získavať hodnotné ceny ako výhry a nechýba ani atraktívna tombola.

Megazatváračka, AquaCity Poprad – Poprad – 31.8.-2.9.2018
Rozlúčka s prázdninami a symbolické ukončenie hlavnej letnej sezóny. Ide o bohatý kultúrny program pre deti aj dospelých plný súťaží ale aj zábavy.

Kvety Tatier / Tatra Flowers – multizánrový hudobný festival – Vysoké Tatry – 31.8.- 2.9.2017
Veľký multižánrový festival jedinečný svojho druhu na Slovensku. Programy zložené z menšinových umeleckých žánrov spríjemnia chvíle návštevníkom hôr až na ôsmych netradičných miestach vo vysokohorskom prostredí, ale aj v hlavných centrách Vysokých Tatier – v Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a na Štrbskom Plese.

Podtatranský polmaratón – Poprad – 1.9.2018
Podtatranský polmaratón spája mesto Poprad s mestom Svit a s obcou Spišská Teplica. Tretí ročník ponúka trate v dĺžke 21 km, 10 km, 2,1 km a beh prvákov na 300 metrov.

Okolo Slovenska – cyklistické preteky – etapa Poprad – Štrbské pleso – 12.-16.9.2018
Najvýznamnejšie cyklistické podujatie na Slovensku, slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť na účasť cyklistov z najvyššej svetovej World tour ligy. 62. ročník pretekov Okolo Slovenska (UCI 2.1) odštartuje 12. septembra 2018 úvodným prológom v Poprade. Hneď prvá tatranská etapa s cieľom na Štrbskom Plese zamieša celkovým poradím.

Rodinné dni Kamzíkovo – Skalnaté pleso – september 2018
Rodiny s deťmi si počas víkendu užijú v detskom zábavnom centre Kamzíkovo na Skalnatom plese poriadnu dávku zábavy. Počas týchto dni je pre malých aj veľkých pripravený program Kamzičej olympiády, tvorivé dielne so súťažou o najkrajšie tatranské zvieratko alebo pozorovanie živých kamzíkov so strážcom prírody.

Veríme, že bohatý program, množstvo sprievodných aktivít, nádherné Tatry, spolupráca jednotlivých subjektov v Regióne prispejú k úspešnej jarnej sezóne a že prichádzajúca letná sezóna prekoná čísla z minulého roka. „Je veľmi potešujúce, že celý región, domáci obyvatelia, ubytovatelia a samosprávy sa spolupodieľajú na vytvorení úžasných chvíľ v regióne. Veríme, že toto úsilie prinesie ovocie vo forme spokojnosti a nezabudnuteľných zážitkov.“ Dodala na záver, Veronika Littvová.

Najbližšie podujatia počas májových víkendov si môžete pozrieť na linku:

http://regiontatry.sk/sk/majove-vikendy-v-tatrach/