Top udalosti

Múzeum kinematografie a fotografie – október

Medzinárodný festival horských filmov

medzinarodny festival horskych filmov poprad

Ivor Mihál vo Vile Flóra

Psotkov memoriál

Otakar Štáfl vo Vile Flóra

otakar stafl vysoke tatry vystava

Prešovský kraj zavádza letný turistický spoj pod Tatrami. Premávať bude z Popradu na Štrbské Pleso

  • 15.07.2021

Starý Smokovec, 15.07.2021

Turisti budú mať po novom ďalšiu možnosť, ako sa dostať z Popradu na Štrbské Pleso len za 45 minút. Prešovský samosprávny kraj zavádza nové letné autobusové spojenie. Premávať bude cez Svit a Tatranskú Štrbu.

Prešovský samosprávny kraj zavádza od štvrtka 15. júla letný turistický spoj pod Tatrami. Autobusy budú premávať na trase Poprad – Svit – Tatranská Štrba – Štrbské Pleso každý deň od pondelka do nedele každú hodinu.

Z Popradu odchádza prvý spoj o 7.00 hod., posledný o 19.00 hod, späť zo Štrbského Plesa pôjde prvý spoj o 7.55 hod, posledný o 19.55 hod. Cieľom tejto novinky je znižovať počet áut vo Vysokých Tatrách a využívať systém P+R (park and ride), teda odparkovať auto a pokračovať autobusom. Samospráva chce tiež odbremeniť turistov od hľadania parkoviska v Tatrách.

Spoje zároveň dopĺňajú zubačku a tvoria spoločne hustejšiu dopravnú obsluhu, umožňujú cestujúcim z vlakov, ktorí vystupujú v Štrbe, resp. Poprade plynulo pokračovať do Vysokých Tatier, aj keď dôjde k meškaniu vlakov. Turisti môžu spoje využiť od 15. júla do 15. októbra.

Kraj posilnil spoje aj na trase Prešov – Poprad, a to s odchodom z Prešova o 4.30 hod., 11.30 hod. a 12.30 hod. Z Popradu majú doplnené spoje odchod o 9.40 hod., 14.30 hod. a 21.30 hod. Autobusy sú vedené po diaľnici a zastavujú na zastávkach Prešov, Prešov – Levočská – Široké OÚ – Spišské Podhradie, nám. – Levoča – Poprad.

Od 1.8.2021 dochádza k zmene cestovného poriadku na turistickej linke Poprad – Štrbské Pleso.

PSK a SAD upravilo trasu, ktorá povedie priamo cez obec Štrba, zastaví v zastávke Štrba, kult. dom, a prinesie lepšie spojenie s okresným mestom Poprad a Vysokými Tatrami.

 

Zdroj: Prešovský samosprávny kraj