Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Prešovský kraj zavádza letný turistický spoj pod Tatrami. Premávať bude z Popradu na Štrbské Pleso

  • 15.07.2021

Starý Smokovec, 15.07.2021

Turisti budú mať po novom ďalšiu možnosť, ako sa dostať z Popradu na Štrbské Pleso len za 45 minút. Prešovský samosprávny kraj zavádza nové letné autobusové spojenie. Premávať bude cez Svit a Tatranskú Štrbu.

Prešovský samosprávny kraj zavádza od štvrtka 15. júla letný turistický spoj pod Tatrami. Autobusy budú premávať na trase Poprad – Svit – Tatranská Štrba – Štrbské Pleso každý deň od pondelka do nedele každú hodinu.

Z Popradu odchádza prvý spoj o 7.00 hod., posledný o 19.00 hod, späť zo Štrbského Plesa pôjde prvý spoj o 7.55 hod, posledný o 19.55 hod. Cieľom tejto novinky je znižovať počet áut vo Vysokých Tatrách a využívať systém P+R (park and ride), teda odparkovať auto a pokračovať autobusom. Samospráva chce tiež odbremeniť turistov od hľadania parkoviska v Tatrách.

Spoje zároveň dopĺňajú zubačku a tvoria spoločne hustejšiu dopravnú obsluhu, umožňujú cestujúcim z vlakov, ktorí vystupujú v Štrbe, resp. Poprade plynulo pokračovať do Vysokých Tatier, aj keď dôjde k meškaniu vlakov. Turisti môžu spoje využiť od 15. júla do 15. októbra.

Kraj posilnil spoje aj na trase Prešov – Poprad, a to s odchodom z Prešova o 4.30 hod., 11.30 hod. a 12.30 hod. Z Popradu majú doplnené spoje odchod o 9.40 hod., 14.30 hod. a 21.30 hod. Autobusy sú vedené po diaľnici a zastavujú na zastávkach Prešov, Prešov – Levočská – Široké OÚ – Spišské Podhradie, nám. – Levoča – Poprad.

Od 1.8.2021 dochádza k zmene cestovného poriadku na turistickej linke Poprad – Štrbské Pleso.

PSK a SAD upravilo trasu, ktorá povedie priamo cez obec Štrba, zastaví v zastávke Štrba, kult. dom, a prinesie lepšie spojenie s okresným mestom Poprad a Vysokými Tatrami.

 

Zdroj: Prešovský samosprávny kraj