Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Predaj novej 0 € bankovky AiCES sa spustí už začiatkom júla

aices nulová bankovka vysoké tatry
  • 21.06.2021

Historicky prvá 0 € bankovka AiCES sa na trh dostane už 2. júla. K dispozícií bude v 30 infocentrách po celom Slovensku, medzi ktoré patria aj tie vo Vysokých Tatrách – Starý Smokovec, Tatranská Lomnica.

Asociácia informačných centier Slovenska (AICES) pôsobí vo sfére cestovného ruchu už viac ako 26 rokov a v súčasnosti zahŕňa 56 slovenských turistických informačných centier.

Infocentrá predstavujú dôležitý zdroj informácii pre všetkých potenciálnych návštevníkov, pričom často sa stávajú aj prvým kontaktným miestom zahraničných turistov so Slovenskom. Očakávajú sa od nich aktuálne a hlavne overené informácie, odporúčania na bezpečný pohyb po krajine a tipy na trávenie voľného času.

Novodobí cestovatelia si tvoria program sami, necestujú organizovane a práve pre nich predstavujú turistické informačné centrá neoceniteľnú službu pred a počas návštevy krajiny.

Poradenstvo, metodická pomoc, školenia či udržateľnosť v cestovnom ruchu sú pre informačné centrá kľúčové slová. Ako celok obsluhujú stovky tisíc turistov ročne z celého sveta.

Po náročnom období, kedy cestovný ruch ustúpil do úzadia, prichádza Asociácia informačných centier Slovenska na trh s prvým Euro Souvenírom s motívom mapy, ako unikátnej siete infocentier po celom Slovensku.

Aj touto formou chce AICES podporiť členské infocentrá a cestovných ruch na Slovensku.

Kde všade sa budú 0€ suvenírové bankovky predávať?

Celkový náklad týchto bankoviek predstavuje 15 000 ks (12 000 ks bežné vydanie, 3 000 ks Anniversary vydanie).
Termín predaja: 2. júla 2021( piatok), podľa otváracích hodín informačných centier
Cena: 3,- €/ ks

Miesta predaja:Terchová, Fiľakovo, Levoča, Malacky, Zuberec, Donovaly, Trenčín, Trnava, Lučenec, Poprad, Zvolen, Nitra, Spišská Nová Ves, Banská Bystrica, Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica a Starý Smokovec, Levice, Liptovský Mikuláš, Trstená, Banská Štiavnica, Senec, Bratislava, Košice, Stropkov, Ružomberok, Kremnica, Čadca, Humenné, Spišské Podhradie, Snina.

V predaji bude klasické vydanie a vydanie s prítlačou anniversary.


Zdroj: AICES