Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Pomôžme našej nemocnici a dostaňme sa von z čiernej

zdravie covid tatry
  • 29.11.2021

Vysoké Tatry, 29.11.2021

Po veľkom záujme o mobilné očkovanie priamo v obciach výjazdy pokračujú aj tento týždeň. Tím navštívi ďalšie obce, ale vráti sa aj tam, kde bolo minulý týždeň veľa záujemcov. Jednodávková vakcína, bez potreby registrácie priamo v obci je ľahko dostupná možnosť, ako sa môžu obyvatelia dostať k tejto preventívnej zdravotnej starostlivosti. Očkovanie je momentálne najúčinnejší spôsob ochrany a predchádzaniu ťažkého priebehu ochorenia COVID-19, ktorý máme. Pomôžte aj Vy odbremeniť našu nemocnicu, aby sa mohla venovať aj iným prípadom ako covidu. A takisto si pomôžme, aby sa po lockdowne Tatry už nemuseli ocitnúť v čiernej farbe.

Ako môžete pomôcť?

Zdieľajte tieto informácie o termínoch medzi svojimi priateľmi, známymi, susedmi, vyjadrite verejne podporu očkovaniu. Pridajte sa k iniciatíve Pomôžme našej nemocnici. Iniciatívu podporujú nielen samotní zdravotníci a aktívni ľudia z regiónu, ktorí ju založili, ale aj starostovia, farári, obvodní lekári či športovci a horskí záchranári. Táto iniciatíva je dôkazom, že ľudskosť a spolupatričnosť nezmizla ani v čase pandémie. Pridajte sa, pomôžme našej nemocnici! Dajme sa zaočkovať.

Koľko ľudí sa zatiaľ zaočkovalo?

Za prvé dva dni sa zaočkovalo 480 ľudí. V obciach pod Tatrami sa podarilo zaočkovať 349 ľudí a priamo vo Vysokých Tatrách 131 ľudí.

Ako sa pod Tatrami podarilo rozbehnúť mobilné očkovanie?

Mobilné očkovanie po obciach v popradskom okrese rozbehla túžba pomôcť. Spojili sa aktívni ľudia z mesta Poprad a okolia, vrátane Vysokých Tatier, ktorí sa už nedokázali len nečinne prizerať. Uvedomili si, že nízka zaočkovanosť môže byť spôsobená nielen nedôverou voči vakcíne, ale aj komplikovanosťou a vzdialenosťou pre mnohých ľudí z jednotlivých dedín. Podnikatelia, ale aj bežní ľudia naučení riešiť problémy aktívne, založili iniciatívu „Pomôžme našej nemocnici“ a tým vniesli potrebnú dávku akcie a rozhodili siete na všetky strany, aby zabezpečili mobilný očkovací tím. Od komunikácie so starostami, Prešovským samosprávnym krajom, popradskou nemocnicou, záchranármi či ďalšími aktívnymi ľuďmi a organizáciami zabezpečili v krátkom čase veľmi úspešné výjazdové očkovanie, ktoré je perfektne zorganizované. Od distribúcie letákov do schránok, cez komunikáciu so starostami a miestnymi osobnosťami, informovanosť cez sociálne siete a partnerov až po priestory a občerstvenie pre zdravotnícky tím. Táto skupina aktívnych ľudí dala do pohybu všetkých, ktorí sa na mobilnom očkovaní musia podieľať. Veríme, že sa táto iniciatíva môže stať inšpiráciou aj pre ďalšie regióny.

Aktivity tejto iniciatívy môžete sledovať na tejto Facebookovej stránke!

ZDROJ: Iniciatíva Pomôžme našej nemocnici, Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry