Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

OTVORENIE LYŽIARSKEJ SEZÓNY V BACHLEDKE A JEJ NOVINKY

  • 05.12.2023

Bachledova dolina, 05.12. 2023

Množstvo snehu a výborné podmienky umožňujú spúšťať ďalšie zjazdovky a nové atrakcie. Bachledka sa tak premenila na skutočný raj pre všetkých milovníkov snehu. Trikrát týždenne ponúka večerné dobrodružstvo pod hviezdami s unikátnymi zážitkami a pohľadmi.

Zima udrela v Ždiari v plnej sile. Intenzívne sneženie a zasnežovanie teší lyžiarov i deti. Na svoje si prídu aj priaznivci freeridu, ktorým zima vytvorila doslova zimný raj.

Novinkou je nové Tréningové Centrum, ktoré slúži najmä členom lyžiarskych klubov na tréningy. Nová zjazdovka je pomenovaná po bratoch Otta a Vlada Krajňákových. Jej dĺžka presahuje 920 m a prevýšenie 212 m. Otto Krajňák je držiteľom krištáľového glóbusu za víťazstvo vo Svetovom pohári veteránov a niekoľkonásobný majster sveta kategórie Masters.

Množstvá snehu netešia len zjazdových lyžiarov, z výborných podmienok a upravených trás sa tešia aj priaznivci bežeckého lyžovania a skialpinizmu. Pre tých vyznačilo stredisko novú skialpovú trasu z Bachledovej doliny na vrchol Spišskej Magury. Bežkárov čaká upravená vyhliadková 14 km dlhá trať po hrebeni Spišskej Magury smerom do Ždiaru.

Zábava nekončí ani večer. Stredisko pripravilo Čarovnú krajinku 3x týždenne – zážitkový večerný program, ktorý si turisti ihneď zamilovali. Čarovná krajina sa rozsvieti v sprievodnom programe 27. decembra 2023 v Bachledke.

Každú stredu, piatok a sobotu od 17:00 do 21:00 čaká návštevníkov večerná prechádzka Chodníkom korunami stromov pod hviezdami za svitu mesiaca i zábavná večerná sánkovačka. Chodník korunami stromov je osvetlený svetelnou reťazou dlhou až 1234 metrov. Pred vstupnou bránou sa nachádza svetelná expozícia, ktorá vás vtiahne do čarovného sveta svetiel. Užite si večernú sánkovačku na 2,5 km dlhej sánkarskej trati plnú radosti a zážitkov. Večerná atmosféra dodáva celému zážitku neopakovateľnú magickú atmosféru.

Zábava na svahu trvá počas celej zimy. Stredisko pripravilo hudobný program, snežné párty i koncerty živej ľudovej hudby počas celej zimnej sezóny. Zima v Bachledke tak budú pre všetky deti i ich rodičov rozprávková s kopou snehu, zábavy, športu a dobrodružstiev.

Viac info na www.bachledka.sk

Zdroj a foto: Stredisko Bachledka