Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Od rituálu k symbolu. Z histórie olympijskej štafety

  • 06.02.2018

Vysoké Tatry, 29. 1. 2018

Počas Zimných olympijských hier pripravili v Grand Hoteli Bellevue v spolupráci so Slovenských olympijským a športovým múzeum unikátnu výstavu „Od rituálu k symbolu“.

Od 2. februára 2018 bude návštevníkom Vysokých Tatier sprístupnená výstava „Od rituálu k symbolu“.

Prenášanie olympijského ohňa v podobe olympijskej pochodne do dejiska olympijských hier sa uskutočňuje ako olympijská štafeta. Zapaľovanie olympijského ohňa patrí k najemotívnejším zážitkom otváracieho ceremoniálu olympijských hier. Oheň planie počas celých olympijských hier a zhasína pri záverečnom ceremoniáli.

Výstava približuje 80-ročnú históriu putovania olympijskej pochodne, od prvej štafety v roku 1936 po súčasnosť. Pozornosť na výstave je venovaná aj skutočnosti, že v roku 1936 jediný raz v histórii štafeta prebehla aj cez dnešné územie Slovenska. V stredu 29. júla 1936 o druhej hodine popoludní štafeta prebehla z Maďarska cez hraničný prechod Oroszvár – Horvátjárfalu (dnešné obce Rusovce a Jarovce) do rakúskeho Kittsee. Uvádzané obce, v súčasnosti mestské časti Bratislavy, sa stali súčasťou územia Československa v roku 1947.

Výstavu otvorí 2. februára.2018 slovenská slalomárka olympionička Jana Gantnerová ml., ktorá reprezentovala Slovensko v na ZOH vo v Turíne, Vancouveri a Sochi, s výbornými výsledkami sa zúčastnila Svetovej zimnej univerziády v Erzurume, Svetovej zimnej univerziády v Solde a na iných významných pretekoch. Výstava je sprístupnená v priestoroch Grand Hotela Bellevue do konca februára 2018. Výstavu zapožičal Grand Hotelu Bellevue Slovenský olympijský výbor – Slovenské olympijské a športové múzeum.

Ďalšie informácie:
Lucia Prokešová
Marketing Manager
Tel.: +421 52 4762 111
E-mail: [email protected]
Web: www.hotelbellevue.sk