Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Novinky oživili digitálnu galériu Poliankovo

novinka poliankovo chrobak auto galeria
  • 10.05.2021

Digitálna galéria Poliankovo v Tatranskej Polianke spája umenie s modernými technológiami ako je virtuálna realita, 3D projekcie, rozšírená realita, hologram či tieňohra. Inštalácie sa nachádzajú na ploche približne 600 m2 a ponúkajú až 140 m2 projekčných plôch a 120 m2 zrkadiel. Výstava je doplnená aj o rôzne interaktívne prvky a na poschodí nájdeme i výstavu obrazov – Tajný svet v obrazoch, ktoré sa pred návštevníkov vedia rozpohybovať v živé dielo.

Súčasťou galérie je aj  obchod s originálnymi suvenírmi a kaviareň, kde si môžete vychutnať skvelú taliansku kávu aj cez selfieccino V ponuke sú aj chladené i teplé nápoje, pivo, kofola a výborné koláče, ktoré si cez leto návštevník môže vychutnať na drevenej terase s veľkým lúčnym koníkom.

Súčasná výstava ,,Dialóg s planétou“ vytvorená v spolupráci so slávnym, slovenským dokumentaristom Pavlom Barabášom, ktorá Vás prevedie najvyšším vodopádom našej planéty či Severným pólom, bola nedávno doplnená o dva nové exponáty.

,,Chceli sme doplniť niečo aj pre tých najmenších návštevníkov, aby aj oni odchádzali z výstavy nadšení. Pribudol nám teda chrobáčik, do ktorého môžu všetci návštevníci, nasadnúť a vydať sa lesom,“ opísal nový exponát – upravené torzo Volkswagenu Chrobák jeden z majiteľov galérie Marián Bizub. Druhou novinkou je interaktívny les pridaný k stromu, ktorý stál v galérií teraz sám a nájdeme tu zvieratká, ktoré dokonca reagujú na návštevníkov.

Galéria Poliakovo je skvelým stanovišťom bicyklistov či príjemným spestrením dňa počas turistiky na Sliezsky dom alebo pri čakaní na električku. S novinkami však neskončili. Na leto sa pripravujú sladké i slané dobroty o čom bude galéria informovať neskôr.


Text: ZCR VT + Poliankovo

Foto: Poliankovo