Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Kalvária na Peknú vyhliadku

Nová PUMPTRACKOVÁ dráha v Tatranskej Lomnici!

pumptrack sport deti tatranska lomnica zadarmo
  • 07.08.2020

Mladí ľudia, zvlášť  skateboardová a bajkerská komunita, ale i ostatní členovia rôznych športových klubov i v meste Vysoké Tatry túžili po špecializovanom ihrisku na spôsob skateparku.

Pumptracková dráha modulárneho typu je vytvorená na rovnej ploche, rýchlosť na nej naberáte pomocou vlastnej váhy takzvaným „pumpovaním“ a teda zatláčaním sa do vlniek a klopených zákrut. Ide o unikátny výrobok, ktorý sa používa pri pohybe bicyklov, kolobežiek, skateboardov a in-line korčúľ.   Pumptrack prispieva k nácviku a rozvoju širokej škály pohybových schopností všetkých jeho používateľov. Jazda na pumptracku je bezpečná, zábavná a vhodná pre všetky vekové kategórie, od malých detí až po dospelých užívateľov.

Pumptrack je v Tatranskej Lomnici vytvorený z modulov, ktoré môžu byť zostavené rôznymi spôsobmi a tvar dráhy tak môžeme časom meniť. Výrobok je ekologicky šetrný a ideálne reaktivuje doposiaľ nevyužitý trávnatý priestor za Galériou Dobrá Hračka.

Túto dráhu postavil Filip Polc, slovenský reprezentant v horskej cyklistike a cyklistickom zjazde, viacnásobný víťaz populárnych medzinárodných pretekov City Downhill World Tour a prenájom dráhy bol financovaný vďaka projektu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, na ktorom pracoval športový referent mesta Vysoké Tatry Ing. Peter Végh.

Od 7.8.2020 každý deň, od 8:00 do 20:00, pri dodržaní prevádzkového poriadku môže túto pumptrackovú dráhu využívať ktokoľvek neobmedzene.

Otvorenie:

Dráha:

Zdroj textu: Mesto Vysoké Tatry