Top udalosti

Skialpinizmus Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso

Lavínové kurzy

Tatranský ľadový dóm zatvorený

Kalvária na Peknú vyhliadku

Naučte sa niečo nové o tatranských osadách a otestujte sa!

  • 26.03.2021

Vysoké Tatry, 26.3. 2021

Združenie cestovného ruchu v spojení s profesionálnou sprievodkyňou Ivanou Figovou z Agentúry Vietor tatranský vás prevedie po troch najväčších tatranských osadách. Počas tohto sprevádzania nazvaného „Putovanie za históriou tatranských osád“ spoznáte históriu a zaujímavosti osád, dostanete sa na známe, ale aj dosiaľ skryté zákutia Tatier, dozviete sa informácie o tvorcoch jednotlivých budov a osád.

Na našej stránke si v troch videách pozriete všetko o histórii Starého Smokovca, Tatranskej Lomnice a Štrbského plesa. Dozviete sa napríklad, ktorá vila na Štrbskom plese sa pôvodne volala Vila Tivoli, čo všetko postavili slávni architekti Quidó Hoepfner a Gedeon Majunke, kde sa nachádza chalúpka pani Čenkovej (v ktorej bývala pani Čenková z knihy Čenkovej deti od Fraňa Kráľa), ktorá osada mala ako prvá spojenie s Popradom, ktorá je prvá poschodová budova v Tatrách a mnohé iné.

Pre jednoduchý prehľad všetkých miest putovania sme si pre vás pripravili mapu Mapotic, kde si jednotlivé zastávky rýchlo nájdete.

Okrem toho sa môžete v kvíze otestovať, či ste pozorne sledovali jednotlivé videá.

Galéria:

Projekt bol financovaný s pomocou OOCR Región Vysoké Tatry a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

oblastna organizacia tatry


regiontatry zakopane  sacr_footer logo-nostalgicketatry

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR