Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Najlepší v cestovnom ruchu podľa hlasovania verejnosti

  • 21.01.2019

Prešov, 16. január 2019

 

Víťazi sú už známi! Verejnosť v online hlasovaní vybrala najlepšie zariadenia, zamestnanca a produkt cestovného ruchu Prešovského kraja za rok 2018. Víťazi ankety sa tak pripoja k oceneným osobnostiam a produktom, o ktorých rozhodla odborná porota.

Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja prebieha už od r. 2014. Cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na inšpiratívne osobnosti, kvalitné zariadenia, zaujímavé produkty a šikovných zamestnancov cestovného ruchu a taktiež motivovať a oceniť tých, ktorí rozvíjajú cestovný ruch kraja vo všetkých jeho oblastiach.

Online hlasovanie prebiehalo od 14. decembra 2018 (12.00 hod.) do 13. januára 2019 (23:59 hod.) na stránke organizácie www.severovychod.sk. Hlasovať bolo možné raz denne z jednej mailovej adresy.

Odborná porota rozhodla o ocenených osobnostiach a dvojici NAJ produktov.

Kultúrne, informačné ako aj ubytovacie a gastronomické zariadenia sú neodmysliteľnou súčasťou cestovného ruchu. Je veľmi dôležité, ako pri svojom fungovaní vystupujú smerom k zákazníkom, ktorí v ankete dostali priestor na vyjadrenie svojich sympatií a mohli tak podporiť svoje obľúbené zariadenia,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Výsledky hlasovania verejnosti:

NAJ KULTÚRNO-NÁUČNÉ ZARIADENIE, ATRAKCIA: Tatranský ľadový dóm, Hrebienok (1823 hlasov,26 %)

NAJ INFORMAČNÉ ZARIADENIE: Tatranská informačná kancelária – Starý Smokovec a Tatranská Lomnica (1612 hlasov, 32 %)

NAJ REŠTAURÁCIA: Reštaurácia Hotela u Leva, Levoča (2719 hlasov, 41 %)

NAJ UBYTOVACIE ZARIADENIE: Hotel Menhard***, Vrbov (3762 hlasov,  47 %)

NAJ ZAMESTNANEC CR: Ondrej Gondek – vrchný čašník, reštaurácia Chata Pieniny (11 702 hlasov, 45 %)

NAJ PRODUKT CR, online hlasovanie: Bežecký areál, Štrbské Pleso (2180 hlasov, 31 %)

Kompletné výsledky hlasovania

NAJ kultúrno-náučným zariadením sa stal Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, ktorý sa tento rok nesie v téme Baziliky Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou. Ľadový unikát, na ktorého tvorbe sa podieľalo 17 sochárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Walesu a z USA pod vedením Adama Bakoša, láka tisíce turistov. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 1880 ľadových blokov, ktoré spolu tvoria viac ako 225 ton ľadu. Majstrovské dielo, ktoré nemá na Slovensku obdobu, rozhodne stojí za návštevu.

NAJ reštauráciou je Hotel u Leva v Levoči, ktorý je s ocenenou reštauráciou umiestnený v zrekonštruovaných historických meštianskych domoch (najstaršia časť pochádza zo 14. storočia). Historické priestory sa výborne dopĺňajú s moderným pohodlím, ktoré je doplnené výhľadom na stredoveké centrum Levoče. V reštaurácii na prípravu jedál využívajú kvalitné čerstvé potraviny a uprednostňujú slovenských dodávateľov.

Titul NAJ ubytovacie zariadenie získal moderný rodinný Hotel Menhard*** vo Vrbove, ktorý vznikol citlivou rekonštrukciou budovy potravín a pohostinstva v historickej pamiatkovej zóne. Hotel ponúka 8 komfortných dvojlôžkových izieb a 5 luxusných suít. Hotel má vlastnú reštauráciu s medzinárodnou kuchyňou. Dôraz kladie na prvotriedny servis a individuálny prístup k hosťom.

NAJ produktom je podľa hlasovania verejnosti Bežecký areál na Štrbskom Plese, ktorý je svojimi prírodnými danosťami, športovou bežeckou históriou a technickým vybavením jedným z top stredísk zimných športov na Slovensku. Celú zimnú sezónu má v prevádzke servis priamo pri bežeckých tratiach, pozostávajúci z požičovne lyží a lyžiarskej výbavy, občerstvenia, lyžiarskej školy. Upravované a v niektorých úsekoch umelo zasnežované trate pre klasickú aj voľnú techniku slúžia širokej verejnosti. V roku 2018 bolo zakúpené ďalšie snežné pásové vozidlo, pribudli šatne pre športovcov, trénerov, nové garáže pre techniku, vylepšili sa parkovacie možnosti pre samotných bežkárov a zdokonalil sa informačný servis k prevádzke bežeckých tratí.

NAJ informačné zariadenie je Tatranská informačná kancelária – Starý Smokovec a Tatranská Lomnica, ktorá obhájila svoj titul z roku 2015. NAJ zamestnancom je Ondrej Gondek, vrchný čašník reštaurácie Chata Pieniny.

Víťazi ankety budú slávnostne ocenení 24. januára 2019 o 11.30 hod. na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2019 v Incheba Expo Bratislava v expozícii Prešovského kraja (hala B stred, č. 300).

Zdroj: KOCR Severovýchod