Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Múzeum kinematografie a fotografie

Mikrobusom na Sliezsky dom – Nová služba ŠL TANAP-u už teraz!

  • 03.06.2021

Tatranská Lomnica, 2. júna 2021

Štátne lesy TANAP-u vychádzajú v ústrety turistom a prichádzajú s novou službou pre návštevníkov Tatranského národného parku. Počnúc stredou 02.06.2021 ponúkajú možnosť vývozu záujemcov k Sliezskemu domu.

Na webovej stránke Štátnych lesov TANAP-u si v sekcii rezervácia prepravy môže ktokoľvek „zabookovať“ odvoz od odstavnej plochy nad Tatranskou Poliankou k horskému hotelu Sliezsky dom (1 670 m) vo Velickej doline, ktorý je východiskom pre mnohé zaujímavé túry. Vývoz je momentálne zabezpečovaný dvoma mikrobusmi v pravidelných, zväčša polhodinových intervaloch v čase od 7.00 do 18.00 hodiny, horskí vodcovia so svojimi klientmi si autá môžu zarezervovať medzi 4.30 a 6.45 hodinou.

Cena za vývoz je 10€ za osobu (po rezervácii online) a za zvoz sa platí u vodiča pred prepravou – 10€ / osoba.

Prepravu zabezpečujú Štátne lesy TANAP-u vo vlastnej réžii, služba je zatiaľ v testovacej prevádzke.Vnímame to predovšetkým ako príležitosť priblížiť tatranské doliny aj ľuďom, ktorým zdravotný či iný hendikep nedovolí absolvovať výstup po vlastných. Keďže už roky sa stretávame s takouto požiadavkou zo strany návštevníkov Tatier, rozhodli sme sa im v tejto letnej sezóne vyjsť v ústrety. Ak sa služba osvedčí, zvážime aj jej rozšírenie do iných lokalít,“ uviedol Ján Marhefka, riaditeľ Štátnych lesov TANAP-u.

Zdroj: Štátne lesy TANAP-u

Aktualizované 25.09.2023: Služba vývozu na Sliezsky dom V SÚČASNOSTI NIE JE V PREVÁDZKE!