Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Mierne obmedzenie výkonov prímestskej dopravy SAD Poprad

  • 04.01.2021

Kvôli  zníženému dopytu po cestovaní pre pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu ohľadom pandémie COVID-19 pristúpila SAD Poprad  k miernemu obmedzeniu výkonov prímestskej dopravy.

Tatranská Lomnica 4.1.2021

Napriek obmedzenému režimu je  snahou SAD Poprad zabezpečiť cestujúcej verejnosti dopravu v dostatočnej miere, aby  sa cestujúci vedeli dostať do svojho cieľa autobusmi Tatra Express vždy, keď to potrebujú.

Autobusovej dopravy vo Vysokých Tatrách na úseku Poprad – Ždiar – Lysá Poľana sa obmedzenia veľmi nedotkli.  Ak si pri turistike zvolíte ako približovací prostriedok práve autobus, dostanete sa do počiatočného bodu svojej trasy ale aj naspäť celkom pohodlne. Poobede chodia autobusy na trase Ždiar – Poprad  cca každú hodinu. 

Autobusovú dopravu môžete využiť napríklad pri turistike na Chatu Plesnivec, Chatu pri Zelenom plese, navštíviť Javorovú, Bielovodskú, či Monkovu dolinu. Táto doprava pre vás môže byť o to zaujímavejšia, ak sa chystáte na prechod napríklad z Bielovodskej doliny na Sliezsky dom, prípadne  z Tatranskej Kotliny na Chatu Plesnivec a cez Biele pleso na zastávku Tatranská Lomnica Biela voda. Možností je niekoľko.  Autobusom sa priblížite aj k obľúbenému Chodníku v korunách stromov , či k Belianksej jaskyni a odpadá vám starosť s parkovaním .

Horšie je napríklad spojenie do rázovitej tatranskej obce Lendak, kam sa priamym spojom dostanete len skoro ráno a potom až poobede, kedy sú spoje nastavené buď po hodine, alebo až s 2 a pol hodinovou prestávkou.

Aktuálne cestovné poriadky nájdete tu:

 

Text: TIK Tatranská Lomnica

Zdroj: SAD Poprad

Foto: SAD Poprad