Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Lyžovačka pod Lomnickým štítom pokračuje

  • 10.05.2021

Tatranská Lomnica, 10. mája 2021

Jediným miestom na Slovensku, na ktorom sa bude od pondelka naďalej lyžovať, ostáva Lomnické sedlo vo Vysokých Tatrách. Májová lyžovačka na najvyššie položenej zjazdovke v Tatrách začína v nadmorskej výške 2190 m.n.m.

Lomnické sedlo sprístupnili lyžiarom v piatok 7. mája. Netradične na záver zimy si tak mohli vychutnať jazdu na ikonickej zjazdovke, na ktorej ostalo po uplynulej zime ešte viac ako meter snehu. „Zjazdovku sme mohli sprístupniť lyžiarom až po uvoľnení opatrení, ktoré dali zelenú kabínkovým lanovkám. Aj keď pôvodný predpoklad bol, že lyžovať budeme do nedele, veľký záujem zo strany lyžiarov a ešte stále veľmi dobré podmienky na jarnú lyžovačku rozhodli, že 3-dňovú sezónu predĺžime ešte o pár dní. Koľko ich bude presne, rozhodne počasie a snehové podmienky,“ uviedol manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Okrem májovej lyžovačky otvorilo stredisko v Tatranskej Lomnici na kabínkových lanovkách aj sezónu pre peších turistov. Tí sa tak môžu vyviezť z Tatranskej Lomnice až na Lomnický štít, vrátane výnimočnej možnosti zažiť Noc na Lomnickom štíte.

Horské stredisko Štrbské Pleso ukončilo lyžiarsku sezónu 9. mája 2021. Stredisko Jasná v Nízkych Tatrách bude od pondelka uzatvorené, o ďalšej prevádzke sa rozhodne podľa aktuálnych podmienok. Predbežne sa na víkend 15. -16. 5. ráta s kombinovanou prevádzkou, kde okrem peších turistov budú vítaní aj lyžiari, no zjazdovky už nebudú upravované.

Zdroj: TMR