Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Lomnické sedlo sa pre lyžiarov otvorí až v piatok

  • 04.05.2021

Vysoké Tatry, 3.mája 2021

Avizované otvorenie zjazdovky v Lomnickom sedle vo Vysokých Tatrách sa posúva na piatok 7. mája. Dôvodom je nepriaznivá predpoveď počasia na najbližšie dni.

Zjazdovka z Lomnického sedla (2190 m.n.m.) je najvyššia položená a najstrmšia zjazdovka vo Vysokých Tatrách. Aj napriek tomu, že v uplynulých dňoch prevádzkovateľ strediska vyvinul maximálne úsilie na jej sprevádzkovanie, lyžiari budú musieť ešte chvíľu počkať. Očakávame silný vietor s rýchlosťou viac ako 20 m/s, čo by už mohlo obmedziť prevádzku lanoviek. Chceme predísť zbytočnému sklamaniu ľudí, ktorí by pricestovali a potom sa nemohli dostať hore. Radšej preto s otvorením počkáme na piatok. Na zjazdovke sme pracovali celý víkend a aj dnes. Ak počasie vydrží, bude víkendová lyžovačka v Lomnickom sedle peknou bodkou za touto zvláštnou lyžiarskou sezónou,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Okrem dvojsedačky do Lomnického sedla budú od 7. mája v Tatranskej Lomnici uvedené do prevádzky aj kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté pleso a Skalnaté pleso – Lomnický štít. Predaj lístkov na lanovku na Lomnický štít je kvôli preventívnym opatreniam možný iba pre 1 rodinu alebo členov jednej domácnosti. Presné podmienky nájde verejnosť na stránke www.vt.sk. Spolu s prevádzkou lanovky na Lomnický štít bude od uvedeného termínu k dispozícii aj ubytovanie Noc na Lomnickom štíte.

Do nedele 9.5.2021 je v prevádzke aj lyžiarske stredisko Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách a lyžiarske stredisko Jasná.

Zdroj: Tatry mountain resorts, a.s.

Foto: Peter Laskovský, Jaroslav Svitana