Tatranské informačné kancelárie Starý Smokovec 052/442 34 40 Tatranská Lomnica 052/446 81 19 Informácie

Top udalosti

Tatranské rozprávkové putovanie

CVIČENIE PRE ZDRAVIE

VESELÉ SMOKOVECKÉ TRHY

Putovanie za históriou tatranských osád

Kaviareň a čajovňa u Vlka

Leto v horách sa začína

  • 19.06.2023

Vysoké Tatry, 19.06. 2022

Horské strediská vo Vysokých Tatrách vstúpili od soboty 17. júna do dennej prevádzky so všetkými lanovkami určenými pre letný režim.

Vstupujeme do letnej sezóny, na ktorú sme pre turistov pripravili bohatú ponuku služieb a možností na príjemný oddych a relax doma na Slovensku. Či je niekto horský alebo vodný živel, určite si príde na svoje. Našim horúcim tipom na hit leta bude ponuka pre všetkých hostí ubytovaných v našich hoteloch, ktorí dostanú na každý deň benefity v podobe možnosti využiť lanovky v Jasnej alebo Vysokých Tatrách a zároveň aj relaxovať vo vodných parkoch v Tatralandii alebo Bešeňovej,“ informoval prevádzkový riaditeľ TMR na Slovensku Branislav Kačkovič.

Hory letných zážitkov vo Vysokých Tatrách

Vo Vysokých Tatrách vstupujú do dennej prevádzky od soboty 17. júna lanovky Solisko Express na Štrbskom Plese a lanovka zo Skalnatého Plesa do Lomnického sedla s novým výhodnejším cenovým balíkom. Práve prechádzkou z Lomnického sedla chodníkom po Lomnickom hrebeni môžu návštevníci objaviť zaujímavú Veľkú Lomnickú vežu. V dennej prevádzke okrem uvedených lanoviek sú už aj lanovky v úsekoch: Starý Smokovec – Hrebienok, Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso, Skalnaté Pleso – Lomnický štít.

Medzi hlavné atrakcie v horskom stredisku Vysoké Tatry budú patriť:
Tatranská divočina – vzdelávacia hra a veľká letná súťaž o atraktívne ceny pre malých aj veľkých návštevníkov spájajúca objavovanie tatranských zákutí so súťažnými úlohami,
Svištia krajinka, Orlíkovo – detské ihriská na Skalnatom Plese a Štrbskom Plese,
člnkovanie na Štrbskom plese – k dispozícii je spolu 22 člnov, medzi nimi štýlové drevené pramice, svadobný čln alebo aj čln s preskleným dnom,
horské káry – adrenalínová jazda po 3-kmhej trati zo Štartu do Tatranskej Lomnice,
Hrebienok – interaktívna galéria svetla Kvantarium, Príjemná zóna s informáciami o tatranskej faune a flóre,
Benátska noc (22.7.) – magické podvečerné podujatie na Štrbskom Plese spojené s člnkovaním, kultúrnym programom a dobrým jedlom.

S Gopass-om za zážitkami
Komplexný prehľad dostupných zážitkov vo vodných parkoch, horských strediskách a hoteloch TMR hotels nájdu návštevníci na jednom mieste – na webe gopass.travel alebo v prehľadnej mobilnej aplikácii Gopass.

Zdroj: TMR

Foto: Marek Hajkovský