Top udalosti

Tatranský ľadový dóm

Putovanie za históriou tatranských osád

Tatranské Vianoce

Vianočné trhy v Krakove

Kaviareň a čajovňa u Vlka október

Leto do hôr príde už 1. mája!

Tatry
  • 30.04.2020

Jasná/Vysoké Tatry, 30.apríla 2020

Dobrá správa zo slovenských hôr. Od 1. mája ožijú v letnom režime lanovky v Jasnej a vo Vysokých Tatrách. Prevádzka lanoviek bude prebiehať za prísnych hygienických opatrení a už bez lyžiarov.

Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry ukončili lyžiarsku sezónu z dôvodu preventívnych opatrení proti šíreniu COVID-19 ešte 13.marca. Po takmer 50 dňoch sa do horských stredísk začína vracať život, pretože od 1.mája prevádzkovateľ stredísk – spoločnosť Tatry mountain resorts,a.s.(TMR) – začína s prevádzkou lanoviek v letnom režime pre peších návštevníkov Vysokých a Nízkych Tatier. Keďže zimná sezóna bola ukončená, vývoz bude umožnený iba bez lyží.

„Počas nútenej prestávky sme pripravili komplexný zoznam preventívnych opatrení tak, aby sme minimalizovali akékoľvek riziká. Pre každú lanovku máme pripravený zoznam opatrení na zvýšenie bezpečnosti návštevníkov aj personálu. Preprava bude umožnená len cestujúcim s rúškom alebo vhodnou náhradou, nástup bude riadený v koridoroch s rozostupmi, kapacita lanoviek je výrazne obmedzená, samozrejmosťou je dezinfekcia vozňov i dávkovače s dezinfekciou pre verejnosť,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

„Prosíme všetkých návštevníkov, aby rešpektovali opatrenia v strediskách ako aj usmernenia obsluhujúceho personálu, pretože len spoločným zodpovedným prístupom dokážeme chrániť zdravie a priniesť tie najkrajšie zážitky,“ doplnil riaditeľ horského strediska Jasná Igor Mráz.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú pre výlet lanovkami, sa môžu s prevádzkovou dobou ako aj konkrétnymi pravidlami pre bezpečný výlet lanovkami zoznámiť na webových stránkach stredísk. Lístky na lanovky odporúčame nakupovať online na webe GOPASS.SK minimálne jeden deň pred návštevou strediska. Lanovky v letnom režime budú v prevádzke od 1.mája takto:

VYSOKÉ TATRY:

Tatranská Lomnica – Štart – Skalnaté Pleso/v prevádzke denne

Starý Smokovec – Hrebienok/v prevádzke denne

Štrbské Pleso – Solisko /iba počas májových víkendov/

Lanovka na Lomnický štít absolvuje v týchto dňoch pravidelnú údržbu, prvých turistov po jej absolvovaní by podľa predpokladov mala vyviezť 9. mája, predpoklad spustenia lanovky do Lomnického sedla je v polovici júna.

JASNÁ:

SEVER 4-sedačka B3 Biela púť (Biela púť- Jasná), kabínová lanovka A4 Twinliner (Jasná- Priehyba), kabínová lanovka A1 Funitel (Priehyba- Chopok)

JUH – kabínová lanovka A5 (Krupová- Kosodrevina), kabínová lanovka A2 (Kosodrevina-Chopok)

Lanovky v Jasnej budú v prevádzke 1.-2.5, 8.-9.5, 16., 23. a 30.5.2020.